içinde ,

Bitcoin Neden Düştü ve Düşüş Devam Edecek mi? | BTC Teknik Analizi

Bitcoin
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 4 Aralık 2021

4 Aralık 2021 tarihine ait Bitcoin (BTC) teknik analizimi sizlerle paylaşıyorum. Bu yazımda Bitcoin’de düşüşün nedeni inceleyip düşüşün devam edip etmeyeceğini ve önemli seviyeleri analiz ettim.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

58.500 direncinden her denemesinde reddedilen Bitcoin, düşen trend içerisinde kalarak güven eksikliği yarattığı bu süreci sert bir düşüşle devam ettirdi. Gün açılışı ile birlikte aşağı yönlü hareketlerini devam ettirirken, sabah saatlerinde bu düşüşler daha da hızlanarak günlük bazda kayıpları %20 üzerine çıktı ve 42.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. 41.920 desteğine yakın bir seviyeden gelen alımların etkisi ile bu kayıpların %10 civarında bir kısmını geri alırken, bu yazının hazırlandığı saatlerde 47.400 seviyelerinden fiyatlanıyor.

Bitcoin
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 4 Aralık 2021

Ancak, Temmuz ayından itibaren takip edilen ve 69.000 zirvesine gidişte destek olan yükselen trendin bozulmuş olması düşüşün devam edip etmeyeceği konusunda soru işaretleri oluşturuyor. Omicron varyantı ve ABD hükümetinin sıkı para politikasına geçiş açıklamaları ile başlayan düşüşleri, vadeli işlemler piyasasında oluşan yüksek miktardaki long işlemlerin faiz oranlarını arttırması da tetikledi.

Toparlanma sürecinin devam etmesi halinde, yukarı yönlü ivmenin kazanılması, 51.000 direncinin test edilmesini sağlayabilir. Bu direncin kırılımı halinde 55.150-58.150 bölgesinde bulunan majör direnç test edilebilir. Majör direnç bölgesinin üzerinde gerçekleşecek bir fiyatlanma halinde, bugün içerisinde kırılmış olan yükselen trende geri dönüş hareketi izleyebiliriz. Trend içerisindeki karşılaşılabilecek ilk direnç seviyesi olarak 59.770 dolar seviyeleri takip edilebilir.

46.800 desteğinin kırılımı halinde düşüşlerin devam etme olasılığı da artıyor. 46.800 altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde sırası ile 41.920 ve 39.600 seviyeleri takip edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

LOCGame 3 Aralık Haftalık Güncellemesi

Kripto

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 4 Aralık 2021