in ,

Bitcoin Madencilik Zorluğu Üst Üste 4. Kez Düşüş Yaşayacak

Çin’in madenciliği yasaklamasının ardından hash oranı da ciddi bir düşüş yaşamıştı. Madenciler alternatif ülkelere taşınmaya başlamışlardı. Bu ülkelerin başında Çin’e en yakın ülke olan Kazakistan geliyor.

Tabi bu süreçte hash oranı düştüğü madencilik zorluğu da giderek düşmeye başladı. Şimdiye kadar art arda 3 kez düşüş yaşayan madencilik zorluğunda 4. düşüş yolda.

Yaklaşık 2 haftada bir madencilik zorluğu güncelleniyor. Zorluğun düşmesi madencilerin gelir elde etme konusunda kolaylık bulmasını sağlıyor. Zaten son üç düşüşle madenci gelirleri de ciddi oranda artmıştı.

Bugün ya da yarın madencilik zorluğunun tekrardan düşmesi bekleniyor. Bu durum 4 kez üst üste düşüş olmasıyla tarihe geçecek cinsten. Öyle görünüyor ki madencilerin taşınması halen devam ediyor.

Onun dışında geçtiğimiz günde Malezyadan da bir haber gelmişti. Malezya madencilik cihazlarını buharlı silindir ile imha etmişti. Başka ülkelerden de madencilere karşı yasakların gelmesi madencileri yasal olarak rahat olabilecekleri ülkelere göç etmeye zorluyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Kriptopara, Bitcoin

18 Temmuz 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü

apple

Apple Çalışanları Uzaktan Çalışmaya Devam Etmek İstiyor