içinde , ,

Bitcoin Madencilerinin Geliri Ethereum’u Aştı!

Birçok veri sağlayıcısına göre; Bitcoin madenciliğinin karlılığı, son aylarda Ethereum’a kıyasla azalmaya devam ediyor.

Ethereum madencileri neredeyse bir yıldır sürekli olarak bitcoin’i geçti. Bu, bitcoin madenciliğinden elde edilen getirilerin bir kez daha liderliği aldığı zamana kadar.

Lider Bitcoin Madencileri

Veriler, Bitcoin madenciliği verilerinin Ethereum’a kıyasla iyileştiğini gösteriyor. Bu durum, Ethereum madencilerinin için oldukça zor geçen son birkaç ayın kapanışında ortaya çıktı ve kripto para birimleriyle ilgilenen herkes için belirsiz bir ay olan Haziran ayının sonuna kadar devam etti. Ayrıca; Ethereum fiyatındaki düşüş nedeniyle ETH madenciliğinin karlılığını etkiledi.

 

Geçen ay, Bitcoin madencileri tarafından üretilen toplam miktar 656,47 milyon dolara çıkarken; Ethereum’daki durum aynı dönemde toplam 549,58 milyon dolar olmuştu. Bu, Bitcoin madencilerinin Haziran ayı için Ethereum madencilerini 100 milyon dolardan fazla bir farkla geride bıraktığını gösteriyor. Ethereum gelirlerinin bir önceki aya göre yaklaşık 100 milyon dolar ile Bitcoin’in önünde olduğu ve daha büyük marjların kaydedildiği düşünüldüğünde; bu, oldukça şaşırtıcı bir gelişmeydi. Dolayısıyla değişiklik, madencilik karlılık beklentilerini büyük ölçüde etkiledi.

Gelirler 2 Yılın En Düşük Seviyesine Ulaştı

Bitcoin, Haziran ayı için aylık madencilik geliri açısından Ethereum’u geçmiş olsa da her iki dijital varlık için kaydedilen rakamlar daha da büyük bir soruna işaret ediyor. Piyasa genelinde fiyat düşüşü nedeniyle, madencilik faaliyetlerinden elde edilen kazançlar, aynı hacim olarak aynı olmasına rağmen dolar bazında önemli ölçüde azaldı. Bu nedenle, madenci gelirleri şimdi neredeyse iki yılın en düşük seviyesine geriledi.

Bu kadar düşük rakamlar en son 2020 Aralık ayında, 2021 boğa koşularından hemen önce kaydedilmişti. Veriler, Ethereum’un bu kadar düşük madencilik gelirlerini en son Aralık 2020’de getirdiğini gösteriyor. Bu, dijital varlıkların madencilik geliri söz konusu olduğunda şiddetli bir şekilde rekabet edebilirken, büyümelerinin ve düşüşlerinin benzer kalıpları takip etmeye devam ettiğini gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

KuCoin Hakkındaki İflas Söylentileri KCS Token’ı Etkiledi

Bybit Realm of Elves ile Destansı Ödüller Yakalama Şansı!