içinde , ,

Bitcoin: Kasım Ayına Genel Bakış

Bitcoin

Mayıs ayında yaşanan ani ve sert düşüş sonrası yatay hareketler ile Temmuz ayına kadar inişli çıkışlı bir grafik oluşturan Bitcoin, Temmuz ayı ortaları itibariyle tekrardan yukarı yönlü bir ivme kazanarak hızlıca 40.000 dolar seviyeleri üzerine çıkmayı başarmıştı.

Bu süreç sonrası Ekim ayı itibariyle yükselişlerini daha da hızlandırarak hacimli bir şekilde yol almıştı. Kasım ayına kadar geçen süreç bu şekilde yaşanırken, ay başı itibariyle 61.600-59.900 bölgesindeki majör direnç üzerinde yatay bir şekilde yeni aya giriş yapmıştı. Yeni bir zirve beklentilerinin de giderek arttığı bir hafta geçirirken, yine Kasım ayının ikinci haftasının başlarında bu beklentileri boşa çıkartmayarak 69.044 dolar seviyesini görerek yeni bir zirve oluşturdu. Bu zirve sonrası sert düşüşlerin yaşanması ile tekrardan 61.600-59.900 majör bölgesi test edilerek aşağı yönlü kırılımı gerçekleştirdi.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Kasım Ayı Genel Bakış

Dolar endeksindeki (DXY) artışlar, Evergrande haberleri ve yeni Covid varyantının negatif etkileri karşısında, metaverse rüzgarı, MicroStrategy ve El Salvador alımları gibi pozitif gelişmelerle ayakta durmaya çalıştı.

60.450 seviyelerinden gerçekleştirdiği Kasım ayı açılışı sonrası, en yüksek seviye olarak 69.000 seviyelerini görürken, 53.270 seviyelerinde en düşük fiyatlanmayı yaşadı ve 57.240 seviyelerinde aylık kapanışını gerçekleştirdi.

10 Kasım tarihinde başlayan geri çekilmeler ile oluşan düşüş trendinin kırılmı için 58.500 seviyelerindeki ara direnci test etmeye devam ediyor. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 56.900 seviyelerinden fiyatlanırken, 58.500 kırılımı halinde 61.600-59.900 majör direnç bölgesini test edebilir. Son 10 gün içerisinde beşinci defa test edilen 58.500 seviyesinden gelen satışların devam etmesi halinde 55.600 desteği de tekrardan ziyaret edilebilir.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

SSC Napoli Fan Token (NAP)

SSC Napoli Fan Token Satışa Çıkıyor: $NAP Token Nasıl Satın Alınır?

KuCoin

Mdex ve Victoria VR KuCoin’de Listeleniyor: Mdex (MDX) ve Victoria VR (VR) Nedir?