içinde , ,

Bitcoin İçin Önümüzdeki Hafta Takip Edilebilecek Seviyeler

Bitcoin için geçtiğimiz hafta ve önümüzdeki sürece dair genel bakış açısı hakkındaki analizimi sizlerle paylaşmak istedim.

Geçtiğimiz haftayı, 46.680 dolar seviyelerinden açarak, %9 üzerinde bir yükseliş gösteren Bitcoin, 50.600.53.000 bölgesindeki majör dirence takıldı. 4 saatlik ve 1 günlük periyotlarda dikkat çeken, düşen trend direncinin kırılımını gerçekleştirmiş olması, geçtiğimiz haftaya dair pozitif değerlendirilebilecek detaylardan biri olarak göze çarpıyor.

Son günlerde çoğu ülkedeki Noel tatilinden dolayı hacimsiz bir sürece giren Bitcoin, 51.600-53.000 direncini kırması halinde tekrardan yükselen trend içerisine dahil olabilir. Bu trend içerisine geri dönüş halinde, ilk olarak 64.900 dolar seviyelerindeki direnci test edebilir. Ayrıca, 4 Aralık’ta gerçekleşen sert düşüş sonrası başlayan yatay hareketlerin bir akümülasyon süreci olduğuna dair ilerleme yaşanması halinde, yeni bir yükseliş trendinin de oluşması mümkün olabilir. Bu sürecin takibi açısından 47.700-46.800 dolar bölgesinin tekrardan test edilmesi şeklinde gözlemleme yapılabilir. Bu bölge tekrardan test edilerek yeni alıcıların dahil edilmesi ile 50.600-53.000 bölgesinin kırılması daha rahat bir şekilde de gerçekleşebilir.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin’de 50.600-53.000 bölgesinden reddedilme ve 46.800 desteğine kadar gerçekleşebilecek bir geri çekilme halinde, 46.800 desteğinin kırılımı, 4 Aralık’ta yaşanan sert düşüş benzeri bir hareketi de beraberinde getirebilir. Bu desteğin kırılımı halinde, bir sonraki destek bölgesi 37.300-39.750 bölgesinde görünüyor. Ayrıca, ek olarak, 4 saatlik periyotta, grafik üzerinde de görüldüğü gibi, kırmızı ile belirtilen MA200 üzerinden ikinci defa reddediliş de aşağı yönlü hareketleri hızlandırabilir.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 50.770 seviyelerinden fiyatlanırken, MA200 51.100 seviyelerinde görünüyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

metaverse

Metaverse İnşa Eden 6 Global Şirket

KuCoin

WHALE (WHALE) KuCoin’de Listeleniyor: WHALE (WHALE) Nedir?