in , ,

Bitcoin İçin Kritik Seviyeler | BTC Teknik Analizi

Bitcoin

Eylül ayının son günlerinden başlayarak 67.000 dolar seviyelerinde yeni zirveye kadar gitmemizi sağlayan yükselen trend desteğinin kırılımını gerçekleştiren Bitcoin, 59.700 seviyelerindeki desteğe kadar bir düşüş yaşadı. Bu destek üzerinden gelen alımların etkisi ile tekrardan yukarı yönlü bir ivme kazanarak bu yazının hazırlandığı saatlerde 61.500 seviyelerine kadar hızlı bir yükseliş gerçekleştirdi.

Bu yükselişin devamında 62.900 seviyelerinde bulunan direnç sonrası yükselen trend desteği test edilebilir. Trend içerisine geri dönüşler halinde 68.400 seviyelerinde yeni bir zirve ile karşılaşabiliriz. Ancak trend desteğinin test edilmesi sonrasında, bu yükselişine tekrardan dahil olunamaması halinde yeni bir düşüş trendi oluşabilir. Bu düşüş trendinin etkisi, 59.700 desteğine kadar yeni bir geri çekilme ile sonuçlanabilir. 59.700 desteğinin kırılımı halinde 58.150-55.180 bölgesindeki majör destek test edilebilir.

Ekim ayının son haftasına girilirken, kasım ayının ilk günlerinde gerçekleşecek olan FED toplantısından çıkacak olası sonuçları da göz önünde bulundurmak gerekebilir. Tapering tarihinin açıklanması genel olarak para piyasalarında bir düşüş etkisi yaratabilir. FED’in tapering konusunda geri adım atması ve bu konu ile ilgili bir erteleme açıklaması yapması da yeni bir rallinin başlangıcı olabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Sosyal Medyanın Geleceği Hakkında 10 Uzman Varsayımı

Geleceğe Yönelik 5 Blockchain Tahmini