içinde ,

Bitcoin İçin İki Önemli Veri!

Veriler, Bitcoin arzının neredeyse %47’sinin kayıpta olduğunu ve birikim için tarihsel olarak iyi bir zamanda olunduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in fiyatı, Temmuz 2021’den bu yana ilk kez dün 30 bin doların altına düştü. Bitcoin en düşük seviye olarak 29.730 dolara düştü.

Popüler analitik kaynağı CryptoQuant’tan elde edilen veriler, Bitcoin arzının %46,8’inin kayıp olduğunu ortaya koyuyor. Bu, yatırımcıların daha yüksek bir fiyata satın aldığı anlamına gelmektedir.

Bitcoin
CryptoQuant

Bu, Bitcoin’in fiyatının Temmuz 2021’den bu yana ilk kez 30 bin doların altına düşmesiyle oldu.

İlginç bir şekilde fiyat, MicroStrategy’nin BTC’si için ortalama satın alma maliyetinin de altına düştü ve bu yazının yazıldığı sırada token başına maliyeti 30.700 dolar seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin’in en sesli savunucularından biri olan Michael Saylor’un öncülük ettiği şirket, bu fiyattan toplam 129.218 Bitcoin satın aldı.

Bitcoin
CryptoQuant

Veriler, bunun geçmişte birkaç kez gerçekleştiğini, en yakın zamanda Mart 2020’de meydana gelen Covid-19 salgınında gerçekleştiğini ve her durumda iyi birikim fırsatlarını temsil ettiğini göstermektedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. KoinSaati İçerik Editörü

Hiç Yatırım Yapmadan Move-to-Earn Projelerinden Gelir Elde Edilebilir mi?

Mark Cuban, Kripto Endüstrisini Dot-com Balonuyla Kıyasladı