in ,

Bitcoin (BTC) Hakkında Ünlü Analistlerin Kasım Ayı Tahminleri

Bitcoin

Bu hafta Ekim ayı aylık kapanışını gerçekleştirecek olan Bitcoin (BTC), Eylül ayı kapanışını 19,551 dolardan gerçekleştirmişti. Lider kripto para birimi bu yazı yazıldığı sırada ise 20,626 dolardan işlem görüyor. Ünlü analistlerin Kasım ayı tahminlerini inceleyeceğiz. 

il Capo of Crypto

Twitter’da 563 bin takipçiye sahip ünlü analist il Capo of Crypto, Bitcoin fiyat beklentisine dair bir grafik paylaşımında bulundu. il Capo of Crypto, Bitcoin’de yaşanan son geri çekilmenin yeni zirveyi almadan önce gerçekleşmesinin iyiye işaret olduğunu belirtti. Ünlü analiste göre Bitcoin bu hafta son kez 21 bine kadar baskı yaşayacak. Analist, 27 Ekim ve 2 Kasım’da Avrupa Merkez Bankası ve FED’in faiz kararlarının açıklanacağı tarihlerin izlenmesi gerektiğini belirtti. Kasım ortası potansiyel dip beklediğini beliren il Capo of Crypto, anahtar seviyelerin 21 bin ve 14 bin olduğunu belirtti. 

Kaleo

Twitter’da 536 bin takipçisi olan ve Kaleo adıyla bilinen ünlü balina, Bitcoin fiyat tahmini yaptığı bir grafiği “BTC Yol Haritası” notu düşerek paylaştı. Kaleo’nun Kasım ayı için Bitcoin fiyat tahmini ise 27.500 dolar civarında. Analistin paylaştığı grafikte Bitcoin 2025 yılında 110 bin dolar seviyesinde gözüküyor. 

Michael van de Poppe

Tecrübeli kripto para analisti Michael Van de Poppe’da Bitcoin fiyatıyla ilgili beklentisini Twitter üzerinden paylaştı. Ünlü analist paylaştığı gönderide BTC için şunları söylemiş:

“2-3 hafta içinde Bitcoin önemli ölçüde patlayacak. Benim görüşüm yukarı yönlü. Benim tahminim 30 bin dolar.” 

Onchain Edge

CryptoQuant analisti Onchain Edge, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketini Kasım 2018 ile karşılaştıran analistlerin yanlış düşündüğünü iddia etti. Analiste göre piyasa zaten bir ayı piyasası içerisinde ve Kasım 2018’ benzer bir düşüş yaşadı. Onchain Edge’e göre Kasım 2018’de 6 bin dolardan 3 bin dolara düşüş, 30 bin dolardan 18 bin dolara düşüşe çok benziyor.

Kıdemli analist, dolar-maliyet ortalaması bazında Bitcoin biriktirmeye başlamanın iyi bir zaman olduğunu özetleyerek söylüyor. Analiste göre fiyat düşse bile dip çok yakınlarda.

TechDev

TechDev takma adı ile bilinen ve Twitter’da 400 bin takipçisi olan ünlü analist, Bitcoin’in 1.5 yıllık düzeltme esnasında konsolide olduğunu ve yakında yukarı yönlü bir kırılma beklediğini ifade eden bir paylaşımda bulundu. 

Analist aynı zamanda yukarı yönlü gerçekleşmesini beklediği kırılımın çok güçlü bir Bitcoin performansını da beraberinde getireceğini öngörüyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC)’den Sert Yükseliş! Güncel Teknik Analiz

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 26 Ekim 2022