in ,

Bitcoin (BTC) Hakkında Ünlü Analistlerin Aralık Ayı Tahminleri

Bu hafta Kasım ayı aylık kapanışını gerçekleştirecek olan Bitcoin (BTC), Ekim ayı kapanışını 20.380 dolardan gerçekleştirmişti. Lider kripto para birimi bu yazı yazıldığı sırada 16.189 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu yazımızda, ünlü analistlerin Aralık ayı tahminlerini inceleyeceğiz. 

TechDev

TechDev takma adı ile bilinen ve Twitter’da 400 binden fazla takipçisi olan ünlü analist, Bitcoin’in mevcut düzeltmesinin daha önce görülen kalıplarla tutarlı olduğunu belirtti. TechDev, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Yapısal olarak bu düzeltme farklı olmaktan çok tanıdık geliyor.” 

Analist, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinin daha düşük yüksek seviye kaydetme potansiyeline sahip olduğuna dikkat çekiyor. Elliot Dalga Teorisi’ne ilişkin yorum yapan TechDev, BTC’nin gelecek yıl bir noktada 100.000 ila 120.000 dolar aralığını hedefleyebileceğine değindi. 

il Capo of Crypto

Twitter’da 679 bin takipçiye sahip olan popüler analist il Capo of Crypto, Bitcoin fiyat beklentisine dair bir grafik paylaştı. il Capo of Crypto, yaptığı paylaşımda, yakın zamanda bir boğa tuzağı ve geniş zaman diliminde ise daha düşük dip seviyeleri beklediğini belirtiyor. 

Popüler analist, lider kripto para biriminin 12.000 ile 14.000 dolar fiyat aralığında bir taban oluşturmasını bekliyor. il Capo of Crypto’ya göre kripto para piyasası geneli düşüş sinyalleriyle dolu. Altcoin’ler yüzde 40 ile yüzde 50 arasında düşüş yaşayabilir. 

Michael van de Poppe 

Birçok kripto para yatırımcısı tarafından bilinen tecrübeli kripto para analisti Michael van de Poppe’da, Bitcoin fiyatı ile ilgili beklentisini Twitter hesabı üzerinden takipçileriyle paylaştı. 

Tecrübeli analist geçtiğimiz hafta yaptığı paylaşımda, Bitcoin fiyatının 16.250 ve 16.450 dolar seviyeleri arasında kalmak istediğini belirtirken Bitcoin’in 16.800 dolar ve 17.000 dolar dirençlerini kırmak istediğini söyledi. Van de Poppe, bu durum gerçekleşirse fiyatın 18.400 dolar bölgesine gideceğini söylemişti. 

Başarılı analist, bugün yaptığı paylaşımda ise Bitcoin’in kritik bölgeyi kıramadığını ve bu yüzden fiyatın Aralık ayında konsolide olacağını söyledi. Analist’e göre destek seviyesinde bulunan Bitcoin bu bölgeden aşağı bir kırılım gerçekleştirirse Çin ve FTX olaylarının ışığında piyasalarda yeni dip seviyeleri görülebilir. 

KALEO

Twitter’da 547 binden fazla takipçiye sahip olan analist ve aynı zamanda balina olan Kaleo, Bitcoin ile ilgili tahminlerini paylaştı. Ünlü analiste göre Bitcoin fiyatı en yüksek seviyesinden bu yana büyük oranda değer kaybı yaşadı. Fakat yıl içerisinde FTX ve Terra’nın çöküşüne rağmen yaşanan bu düşüş, en düşük düşüş yüzdesi. 

BTC fiyatının 11.000 dolar seviyesine kadar düşebilme ihtimali olduğunu belirten başarılı analist, düşüş yaşansa dahi Bitcoin’in son döngülerdeki düşüş yüzdesini karşılayacağını söyledi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. 

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Crypto Mario tarafından yazıldı.

funding round

Kasım Ayının Fundrasing Etkinlikleri

Sei Ekosistemine Genel Bakış