in ,

Bitcoin Hakimiyeti Artmaya Devam Ediyor!

Bitcoin

Tradingview tarafından sağlanan ve hesaplanan en son grafiğe göre Bitcoin, en son Ekim 2021’in sonlarında gördüğü kripto piyasası hakimiyeti seviyesine geri döndü.

Bitcoin 20 Mayıs verilerine göre kripto para piyasasının %45.42’sini kontrol ediyor. $BTC.D son iki hafta içerisinde %9’luk bir artış göstermiş durumda.

Son 6 aydır altcoin’ler yavaş yavaş Bitcoin’in kripto pazarındaki payını kapıyor, ancak risk alma zamanı geldiğinde Bitcoin’in zarar ettiğini görüyoruz. Bitcoin, piyasa türbülansı dönemlerinde yatırımcıların fonlarını her zaman konsolide ettiğinden, çoğu kişinin düşündüğü Altın 2.0 gibi durumlarda hareket ettiğinden, bu tür bir hareket şaşırtıcı değildir.

Bitcoin
$BTC.D 1 Günlük Grafiği

Tabii ki, para politikasının sıkılaşması, ABD borsasının kademeli olarak deflasyonu ve ufukta birçok gelişmiş ülkede baş gösteren durgunluk, Bitcoin’in market payının büyümesinin sınırı değil.

Ancak aynı zamanda, artan hakimiyet bize Bitcoin’in tüm bu risklerle karşı karşıya olmadığını söylemiyor. Sadece Bitcoin’in kendisi, diğer dijital varlıklara kıyasla defalarca kanıtladığı gibi, daha güvenilir durduğunun bir göstergesi.

Stablecoin güvensizlikleri ile $BTC.D artmaya devam ediyor ve Bitcoin kripto para sektöründe güvenilir  olduğunu artan hakimiyet ile kanıtlıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Meta’dan “Meta Pay” Adımı

Terra’nın Çöküşü ve Diğer Stablecoin’lere Bakış