in , , ,

Bitcoin Haftaya Yükselişle Başladı I Kritik Seviyeler

Geçtiğimiz haftayı yatay ve hacimsiz bir şekilde tamamlayan Bitcoin (BTC), yeni haftaya hızlı bir giriş gerçekleştirdi.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

23.175 dolar seviyelerinden gerçekleştirdiği haftalık kapanış sonrası %4 üzerinde bir artış gösteren Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı saatlerde 24.100 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Aynı zamanda geçtiğimiz haftanın %0.55 civarında bir kayıp ile tamamlanmış olması da Temmuz ayı başından itibaren devam eden trendi sürdürmesine yardımcı olabilir.

Ancak bu hafta içerisinde açıklanacak olan ABD enflasyon rakamları da dikkat edilmesi gereken bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz hafta açıklanan tarım dışı istihdam rakamları sonrası tekrardan şahinleşmesi beklenen FED, yüksek enflasyon rakamlarının tekrardan gündeme gelmesi halinde 75 baz puanlık faiz arttırımını devreye sokabilir.

Geçtiğimiz ay yapılan toplantı sonrasında 50 puanlık arttırımın baskın göründüğü ekonomik koşullarda, bu son iki verinin herhangi düzelme sinyali vermemiş olması, FED’in şahinleşmesi olarak yorumlanıyor.

Teknik açıdan bakacak olursak analizlerimde sıklıkla bahsetmiş olduğum 23.440 dolar direnci bugün itibarıyla kırılmış görünüyor. Başarılı bir retest gerçekleşmesi halinde 26.560 dolar seviyelerindeki dirence kadar hızlı bir yükseliş hareketi izleyebiliriz. Ancak daha önceki denemelerde olduğu gibi başarısız bir kırılım olması halinde 21.720 dolar seviyelerindeki deneği ve aynı zamanda bu seviyelere yakın hareket eden trend desteğini test etme olasılığı da artıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 7 Ağustos 2022

Kripto para, Bitcoin

Kripto Paralar Dünya Çapında Benimseniyor mu? Haftanın Öne Çıkanları