in ,

Bitcoin Fiyatının Yönü Nereye Doğru Gidecek?

18-24 Ocak haftasına 40.000-39.600 seviyelerinden başlayan bir düşüşle ile giren Bitcoin, dün gece saatlerinde 28.700 seviyelerine kadar sarkma gerçekleştirdi. 33.1xx-34.7xx bölgesindeki desteğin de aşılması ile büyük bir panik havası yarattı.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 31.9xx-32.000 seviyelerinde fiyatlanan BTC için genel görüş olarak yükselişin devamı adına gereken bir düzeltme olduğu yatırımcılar tarafından öne sürülen en göze çarpan başlık olarak duruyor.

Peki Bitcoin Fiyatını İlerleyen Süreçte Neler Bekliyor?

40.000 bölgesinden gelen Fibonacci düzeltme seviyeleri olarak 36.5xx bölgesinde bulunan 0.618 seviyesinin kırılımı önemli bir aşama olarak görünüyor. Bu fiyat bölgesinin üzerine çıkılması halinde bu hafta içi yaşanan düşüşün bir düzeltme hareketi olduğu düşünceleri geçerlilik kazanabilir. Diğer yandan aşılamaması durumunda ise 33.1xx-34-7xx bölgesindeki destek aralığının ne kadar kuvvetli bir tepki vereceğini izlememiz gerekiyor.

Bitcoin

Hafta sonuna girerken, ABD yeni hazine bakanı Yeller’in kripto paralar üzerine yapmış olduğu ilk açıklamaların negatif bir algı yaratmasının ardından, tekrardan yaptığı açıklamalar ile yatırımcıların rahat bir nefes almasını sağlamış oldu. Gelişen piyasa ve yeni alıcıların katılımları ile Cuma sabahına pozitif bir ivme ile giriş yapan Bitcoin için önümüzdeki haftaya nasıl bir giriş yapacağını önümüzdeki iki gün belirleyecekmiş gibi görünüyor. Ethereum ve diğer altcoinlerdeki gelişmelerin de piyasa hareketleri üzerindeki etkisi ve dolar endeksinin hafta kapanışı takip edilmesi gereken noktalar olarak göze çarpıyor.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Warren Buffett: Altın Emtiası Bitcoin’den Daha İyi Bir Yatırım Seçeneği

22 Ocak 2021 Tarihli ETH, LTC Ve DOT Analizi