in ,

Bitcoin Fiyatındaki Son Durum: Teknik Analiz Neyi Gösteriyor?

Twitter üzerinden Elon Musk ve diğer fenomenler arasında geçen tartışmalar sonrasında Tesla şirketinin sahip olduğu Bitcoin varlıklarını sattığına dair ortaya atılan bir iddia ile sert bir şekilde düşüşe başlayan Bitcoin ve altcoinler piyasa üzerinde büyük bir panik havası başlattı. Peki bu düşüş nerede son bulacak? Yoksa ayı piyasası mı hâkimiyeti eline geçirdi?

Teknik açıdan baktığımız zaman 46.600-48.000 bandındaki destek bölgesinde tutunabilme konusunda başarılı olan BTC’nin bu denemesi hüsranla sonuçlanmış gibi görünüyor. Bu desteğin kırılması, 14 Nisan tarihinde gerçekleşen zirve sonrası yaşanan düşüş ile 59.500 seviyelerinden gelen ikinci bir düşüş dalgası sonrası olası bir Elliot oluşumu da daha çok göz önüne çıkmış bulunmakta.

Bitcoin

Dün gece yaşanan düşüş ile Elliot oluşumunun 3. dalgasının tamamlanmasına şahit olduk diyebiliriz. Bu noktadan 49.000 seviyelerinde tamamlanacak olan 4. Dalganın en önemli detayı ise yazımızın başında da belirttiğim gibi 46.600-48.000 bölgesindeki kırılan desteğin retest’i olma olasılığı. Hem bearish bir Elliot formasyonu hem de kırılan desteğin retest’i olması düşüş trendinin devam edeceği olasılığını arttırıyor. Senaryo bu şekilde gerçekleşecek olur ise 5. dalga seviyesi 38.750-37.600 bölgesine denk geliyor. Bu seviyelerde 37.600’e kadar bir sarkma olasılığı da mevcut.

Bitcoin

Peki yükseliş, yani iyi yönde bir olasılık mevcut değil mi? Elbette ki böyle bir olasılık mevcut. 42.000 desteğinden gelen tepki ile 48.000 üzerine hacimli bir şekilde geçiş ve bu seviyelerin üzerinde yaşanacak bir kapanış hem Elliot formasyonunda bir bozulmaya hem de 52.500 seviyelerindeki direncin test edilmesine götürebilir. Aynı zamanda 37.600 seviyelerinde bulunan desteğin Ekim ayı itibariyle başlayan yükselen trend desteğinin test edilebileceği seviyeler olması yaşadığımız bu düşüş sonrası daha güçlü bir yeni zirveler trendini de başlatabilir.

Kriptoparalarla ilgili fiyat analizleri için Koinsaati’nin Tradingview adresini buradan takip edebilirsiniz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Influencer, Koinsaati, Kriptopara

Twitter’daki, Kripto Ve DeFi Alanında Etkili Olan 10 Yabancı Hesap

XRP Ripple

17 Mayıs 2021 Tarihli Ripple (XRP) Ve Cardano (ADA) Teknik Analizi