in , , ,

Bitcoin Fiyatındaki Son Durum | 29 Eylül 2021

Bitcoin

ABD senatosunda Yellen ve Powell’ın konuşmaları esnasında sert düşüşler gözlemlenen Bitcoin, gün içerisinde 40.900 dolar seviyelerine kadar geriledi ve günlük mumun kapanışı ile de bu düşüşünü sürdürdü. Ancak ilerleyen saatlerde yukarı yönlü bir ivme kazanarak 41.950 dolar seviyelerindeki destek üzerine tekrardan dönüş yapmayı başardı.

Bu dönüş ile, düşen trend direncinin kırıldığı görünüyor. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 42.400 seviyelerinden fiyatlanırken, trend direncinin retesini gerçekleştiriyor. Yukarı yönlü ivmenin devam etmesi halinde 44.260-45.330 bölgesindeki direnç bandı test edilebilir. Bu bandın kırılımı halinde ise 46.850 seviyelerindeki dirence kadar yükseliş hareketi takip edilebilir.

FED başkanı tarafından yapılan açıklamalarda varlık alım programının 2022 yılı ortalarında sonlandırılacağı açıklaması ile negatif bir havaya bürünen Bitcoin, bu havanın devam etmesi halinde 41.950 desteğinin altında fiyatlanarak 39.600 seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilmeler yaşayabilir. 35.600 desteğinin kırılımı halinde ise sırası ile 40.780 ara desteği ve 37.120 seviyelerinde destekler bulabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin, Dogecoin

Elon Musk Çin ile Kripto Dünyası Arasındaki Savaş Hakkında Konuştu: Kripto Çin’i Tehdit Ediyor

Cardano Tabanlı DeFi ve NFT Projelerine 100 Milyon Dolarlık Yatırım Desteği