in , ,

Bitcoin Fiyatında Son Durum Ne?

Bitcoin (BTC) Pazar günü %0.29 oranında değer kazandı. Cumartesi günü yaşanan %0.19’luk kaybı tersine çeviren BTC, haftayı %1,29 düşüşle 26.155 dolar seviyesinden kapattı. Böylelikle, BTC üst üste ikinci seansta 26.000 doların altına inmekten kaçındı.

Bu hafta sonu, bir kripto varlık yöneticisi olan Hasdex, BTC Spot ETF başlatmak için SEC onayını alan ilk kurum olma yarışına girdi. SEC kararını bekleyen başvuru sayısının artmasına rağmen SEC, kripto spot piyasasına ilişkin niyetleri konusunda hiçbir ipucu vermedi.

NYSE dosyasına göre, Hashdex Bitcoin ETF yatırım stratejisi önceki BTC Spot ETF uygulamalarından farklı. Fon ayrıca, CME piyasasının önemli büyüklükteki tek piyasa olmasını sağlayarak spot piyasa manipülasyonundan kaynaklanan riskleri azaltmak için yatırım kısıtlamaları önerdi.

Fon yapısından, Hashdex’in SEC’nin kripto spot piyasa manipülasyonuna karşı endişelerini not ettiği anlaşılıyor. Bu ayın başlarında SEC, Ark Invest başvurusunu kamuoyu yorumuna açmıştı. SEC’nin odak noktaları piyasa manipülasyonu ve önerilerin gözetim-paylaşım anlaşmasını içeriyordu.

Hashdex başvurusuna verilecek bir SEC yanıtı, düzenleyici kurumun piyasa manipülasyonu ve düzenlenmemiş borsalar konusundaki endişelerini dile getirememesi nedeniyle ilgi çekecektir.

Bitcoin Fiyat Tahmini

Günlük grafik BTC’ninn 25.650-25.430 dolar destek bandının üzerinde olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, menzile bağlı hafta sonu BTC’yi 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında bırakarak yakın ve uzun vadeli fiyat sinyalleri gönderdi.

14 günlük RSI’a bakıldığında, 25,51 değeri BTC’nin aşırı satım bölgesinde olduğunu gösteriyor. RSI ve EMA’lar, ayılara 25.650-25.340 dolar destek bandında bir çalışma sağlamak için 26.000 doların altına dönüş sinyali veriyor. Bununla birlikte, BTC’nin 26.500 dolara geri dönmesi, 26.850-27.500 dolar direnç bandının alt seviyesini ve 200 günlük EMA’yı devreye sokacaktır.

4 saatlik grafiğe bakıldığında, BTC 26.850-27.500 dolar direnç bandının altında kalıyor. BTC ayrıca 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında yer alarak kısa vadeli fiyat sinyallerini yeniden teyit ediyor.

43,99’luk 14-4H RSI değeri, satış baskısının satın alma baskısından daha ağır bastığı bir düşüş eğilimini yansıtıyor. RSI ve EMA’lar, ayılara 25.650-25.340 dolar destek bandında bir çalışma sağlamak için 26.000 doların altına dönüş sinyali veriyor. Bununla birlikte, 50 günlük EMA boyunca bir hareket, 26.850-27.500 dolar direnç bandının alt seviyesini devreye sokacaktır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bu Haftanın Artan 10 Coin’i

Kripto Para Piyasasında Market Maker’ların Rolü