in , , ,

Bitcoin Fiyatında Son Durum | BTC Teknik Analizi

Bitcoin

Dün gece saatlerinde Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapor ile SEC’in ilk ABD Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinin onaylanacağı yönündeki haberi ile sert bir yükseliş yaşayan Bitcoin, %3 üzerinde bir kazanç elde etti. SEC’in bu onaylamayı önümüzdeki hafta içerisinde açıklayacağı da bu haberde belirtildi.

Haberin yayılması esnasında 56.900 seviyelerinde işlem gören Bitcoin (BTC), bu sert yükseliş ile 55.200-58.140 bölgesinde bulunan direncin kırılımını da gerçekleştirerek 59.700 direncine kadar ilerledi. 59.900 direncinden geri çekilme hareketleri gerçekleştirse de bu düşüşlerin hacimsiz oldukları gözlemleniyor.

Yükseliş hareketinin devam etmesi halinde 59.700 direncinin kırılması, 64.800 seviyelerinde bulunan zirvenin tekrardan test edilmesini sağlayabilir. ETF haberinin SEC tarafından açıklanacağı güne kadar yatay hareketler ile de bir süre fiyatlanmasını sürdürebilir.

59.700 direncinden reddedilmesi ve geri dönüşlerin hızlanması halinde ise, 58.140-55.200 bölgesinin içerisine geri dönüş yaşanabilir. 55.200 desteğinin kırılımı halinde 51.000 seviyelerinde destek bulabilir.

2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan FED toplantısından çıkacak sonuçlar da kripto piyasaları açısından büyük önem taşıyor. Tapering sürecinin başlatılması ile dolar endeksinde yaşanacak yükselişler piyasa koşullarını negatif etkileyebilir. Bu açıdan da kasım ayının ilk günlerinde haber akışının takip edilmesi unutulmamalı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Programlamanın Geleceğini Yönlendiren 22 Blockchain Dili

Taproot

Bitcoin Taproot Yükseltmesi Nedir ve Yatırımcıları Nasıl Etkileyecek?