Bitcoin (BTC)Kriptopara

Bitcoin Fiyatında Noel Heyecanı: 24.600 Dolarlık Yeni Rekor

Lider kripto para birimi Bitcoin, yeni yıla emin adımlarla ilerliyor. BTC/USD paritesi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24.600 dolara ulaştı. BTC hodler’ları kârlı bir yılı kutlamaya erkenden başladı.

Bitcoin’de ralli, küresel piyasaların önemli bölümünün kapalı olduğu işlem gününde geri vites yapmadı. Bitcoin, 14 Aralık’ta kısa bir süreliğine 24.000 dolar seviyelerinin üzerine çıkmıştı. Bugün ise 24.500$ seviyelerini aşan BTC fiyatı yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Yeni yıla yaklaşırken yükseliş ivmesi BTC için geri döndü. Bitcoin, yükseliş ivmesini sürdürürken, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle CoinMarketCap verilerine göre 24.452 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bitcoin

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

TradingView’den gelen veriler, BTC/USD paritesinin Noel Günü’nde 24.000 dolarlık direnci tekrar tekrar test ettiğini gösterdi. Ripple’a karşı açılan davalardan olumsuz bir şekilde etkilenen kripto para piyasası, bu sancılı süreci Bitcoin’in rekor seviyeye ulaşmasıyla birlikte geride bıraktı.

Bitcoin

BTC ve kripto para uzmanları BTC’ye gösterilen bu yoğun talebin likidite krizine yol açtığını açıklamışlardı. Borsalarda tutulan BTC miktarının talebi karşılayamama ihtimaline atıfta bulunan analistler daha önceden BTC fiyatında sert bir ralli bekliyorlardı.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Başa dön tuşu