in ,

Bitcoin Fiyatında İzlenecek Seviyeler Nereler?

Bitcoin, pazartesi günü %0,89 düşüş yaşadı. Pazar gününe göre %1,41’lik kazancını kısmen tersine çeviren BTC, günü 16.975 dolardan kapattı. BTC, son altı seansta üçüncü kez günü 17.000 doların altında kapattı. 

Çin’in Covid-19 önlemlerini gevşettiğine dair haberlerin gelmesi kripto paraların yukarı yönlü fiyatlanmasını sağladı. Fakat öğleden sonra gelen ABD ekonomik göstergeleri ve NASDAQ Bileşik Endeksi ağırlık kazandı. 

Beklenenden daha iyi olan İmalat Dışı PMI rakamları, FED pivot teorisini sorguladı. Son rakamlar aynı zamanda ABD’de ekonomik durgunluk korkusunu da ortadan kaldırdı. 

Bugün, BTC Korku ve Açgözlülük Endeksi 26/100’den 25/100’e düştü. Yani endeks, aşırı korku bölgesine gerilemiş oldu. Aşırı korku bölgesine rağmen, dipten çıkış umutları aşağı yönlü düşüş hareketlerini sınırladı ve endeks 20/100’ün altından kaçınmaya devam diyor. Korku ve Açgözlülük endeksinde 20/100’ün altından kaçınmak, BTC yükselişi için yakın vadede anahtar olmaya devam ediyor. 

Bitcoin Fiyat Hareketi 

BTC, yazım sırasında %0,48 artışla 17.056 dolar seviyesine yükseldi. Güne yükselişle başlayan BTC, erken bir düşük olan 16.974 dolardan 17.109 dolara yükseldi. 

Sabahın en yüksek seviyesi olan 17.109 dolara doğru bir başka hareket yükseliş seansına işaret edebilir. Bu yükseliş için, iyi haberlerin de destek sağlaması gerekli. Uzun bir ralli durumunda BTC, İkinci Ana Direnç Seviyesi olan 17.649 doları ve Üçüncü Ana Direnç Seviyesi 18.000 doları test edebilir. Üçüncü direnç seviyesi ise 18.199 dolar seviyesinde bulunuyor. 

17.100 dolar bölgesine yeni bir deneme gelmezse fiyat 16.762 dolar bölgesinde sıkışabiir. 16.549 dolar seviyesindeki destek bölgesine dikkat edilmeli. Bu desteğe tutunamayan BTC, ikinci destek seviyesi olan 15.999 dolara gerileyebilir. 

Bitcoin bu sabah, 16.920 dolar olan 100 günlük EMA’nın üzerinde bulunuyor. 50 günlük EMA, 100 günlük EMA’da birleşti ve 100 günlük EMA, 200 günlük EMA’ya daralarak yükseliş sinyalleri verdi. Birinci direnç bölgesinde gerçekleşecek bir hareket, 17.649 dolar seviyesini devreye sokmak için 17.393 dolar seviyesinden yukarı yönlü bir kırılmayı destekleyebilir. Olumsuz bir tabloda, 16.920 ve 16.908 seviyelerinden yaşanacak düşüşler uzun süreli bir satışın sinyalini verebilir. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Shell Protocol Airdrop’u Onaylandı, Nasıl Alınır?

VeChain (VET) Nedir? Nasıl Alınır?