in , , ,

Bitcoin Fiyatında Düzeltme Sürüyor | BTC Teknik Analizi

kriptopara, Bitcoin

Bitcoin (BTC) fiyatı 67.000 dolar seviyelerinde yeni bir zirve belirledikten sonra geri çekilmeler yaşayarak yükselen trend desteğini test ederek bugün tekrardan yönünü yukarı çevirdi. 62.900 desteğinin altına sarkmasına rağmen, bu sarkmanın bir ayı tuzağı olarak kalması piyasalara rahat bir nefes aldırdı.

 ETF onaylarından sonra, Walmart tarafından Bitcoin ATM’lerinin de gündeme gelmiş olması dün gece saatlerinden itibaren kısa süre içerisinde pozitif karşılanan bir diğer önemli gelişme oldu. 64.800 dolar direncinin kırılması halinde 67.000 dolar zirvesinin tekrardan ziyaret edilme olasılığı da artıyor. 67.000 dolar zirvesinin geçilmesi halinde ise 68.400-70.080 dolar bölgesinde olası bir direnç ile karşılaşabilir.

64.800 direncinden reddedilmesi halinde tekrardan yükselen trend desteği test edilebilir ve 62.900 desteğine kadar geri çekilmeler yaşanabilir. 62.900 desteğinin kırılımı halinde 59.700 seviyelerindeki desteğe kadar bir düşüş trendi oluşabilir. Bitcoin Dominance üzerinde de yaşanan geri çekilmelerin alt koinler açısından pozitif bir hava estireceği de unutulmamalı. Bitcoin için yaşanan bu küçük geri çekilmeler, olası bir alt koin rallisi için hazırlık aşaması olarak görülebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

DeFi ve Fon Toplama: Occam.Fi

kriptopara

Solana (SOL), Cosmos (ATOM), Dfinity (ICP) ve Algorand (ALGO) Teknik Analizi | 22 Ekim 2021