Bitcoin Fiyatında Boğa Rallisi İşaretleri

Bitcoin

Bitcoin göstergesi olan MVRV oranı, boğa rallisinin bitmediğini ve lider kriptopara BTC fiyatının henüz zirveye ulaşmadığını gösteriyor.

Geçmiş döngüler MVRV çizelgelerinde belirli bir modeli izliyor gibi görünüyor. Bu döngüler, mevcut boğa koşusunun henüz zirveye ulaşmadığını gösteriyor. MVRV, “Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere” anlamına gelir. Oran, Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonunun gerçekleşen kapitalizasyona bölünmesi olarak tanımlanır. Bu nedenle MVRV oranı, bize fiyatın gerçek değeri hakkında bilgi vermektedir. Bu sayede dip ve tepe noktaları belirlenirken performanslı sonuçlar elde edilir.

Bitcoin

MVRV; piyasa değerinin, günlük olarak gerçekleşen değere bölünmesiyle (MVRV Ratio = Market Cap ÷ Realized Cap) hesaplanmaktadır. MVRV oranı, mevcut fiyatın doğru bir seviye olup olmadığını olmadığını bilmek için oldukça yararlıdır. Değer çok yüksekse, Bitcoin fiyatının aşırı değerli olabileceği ve bu nedenle yatırımcıların satış baskısı yaşama eğiliminde olacağı anlamına gelir. Öte yandan, göstergenin değeri düşükse BTC fiyatının düşük değerde olduğu anlamına gelebilir ve bu da piyasada satın alma baskısına neden olabilir.

 

MVRV oranının modeli doğruysa, boğa koşusu bu koşuda henüz zirveye ulaşmamış olabilir. Böylece fiyat yakında yükselişe geçebilir. Bununla birlikte, bu döngü yine de farklı olabilir ve yatırım yaparken dikkatli olmakta fayda var.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Solana

Solana (SOL) Stake Havuzlarını Başlatıyor

polkacity

Polkacity (POLC) %113 Yükseliş Yaşadı