in ,

Bitcoin Fiyatı Yeni Yıldan Önce 30.000 Dolara Ulaşabilir mi?

Bitcoin için harika bir yıl oluyor. Bitcoin fiyatının yükselip düştüğü 2017 yılı gibi, gelecekte de 2020 yılı konuşulacak. Bu yıl şimdiye kadarki en kârlı yıl oldu. BTC fiyatı, 3.800 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 28.000 dolara yükseldi ve COVID-19 düşüşünün yılın en düşük seviyesinden %637 oranında muazzam bir artış kaydetti. Peki Bitcoin fiyatı 30.000 doları kırmayı başaracak ve tüm muhalifleri şaşırtacak mı?

20.000 doları yılın en büyük olayı olduğu için bu yıl kimse Bitcoin’in 30.000 doları fiyat hedefine yükselmesini beklemiyordu. Bitcoin fiyatı, 10.000 doları kırmayı başardığında, eğilim konsolidasyonunu kırdı ve yükseliş yolculuğuna başladı. Daha sonra, 20.000 dolar seviyesi kırıldığında ve tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırmaya devam ederken, görünürde gerçek bir direnç olmadan fiyat daha da yükseldi. Şu anda, fiyat sadece 2 haftada 9.200 dolarlık bir artışla çılgın bir artış gösterdi.

BTC 30.000 Dolar Seviyesine Ulaşabilir mi?

Bitcoin fiyatı

Kaynak: TradingView

Bitcoin’in 30.000 USD fiyatına ulaşması için, bu hafta başlarında sahip olduğu ivmenin yarısına sahip olsa yeterli olacak. 30.000 dolara sadece 2.000 dolarlık adım kaldı. 2020 yılının tarih olmasına hala 4 gün kaldı ve BTC için 30.000 dolar seviyesi artık kolay bir lokma gibi gözüküyor.

Bitcoin fiyatı

Kaynak: TradingView

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yeni Başlayanlar İçin ICO Nedir? ICO Yatırımı Nasıl Yapılır?

Ripple Fiyat Analizi: XRP Yokuş Aşağı Yuvarlanıyor