in , ,

Bitcoin Fiyatı Toparlanıyor

Bitcoin

Dünya borsalarının istikrara kavuşması Bitcoin’e (BTC) yaradı. Bununla birlikte Solana’da (SOL)  toparlanma eğiliminde.

Dalgalı bir haftanın ardından finansal piyasaların risk iştahındaki toparlanma, Bitcoin’e (BTC) son ayların en yüksek kazancı olarak yansıdı. Piyasa değerlerine göre Bitcoin (BTC) %10’luk artış ve 41.500 dolar seviyesiyle 15 Ekim’den bu yana ilk kez 40.000 dolar seviyesinin üstünü test ediyor. Bununla birlikte Ether (ETH) 3.020 dolar seviyelerine tırmanırken, Wormhole projesinin hacklanmesiyle düşen Solana bile %10’dan fazla artış gösterdi. 

Eylül

Amazon’dan elde edilen güçlü kazançlar teknoloji hisselerine güveni arttırırken, bu gelişme kripto paralara da olumlu yansıma gösterdi. Bununla birlikte yayınlanan bir raporda, ABD’li işverenlerin Covid-19 salgını ve ilgili işyeri kapanışlarında rekor bir artışa rağmen geçen ay işe alım çılgınlığını uzattığını ve artan ücretlerin Federal Rezerv (FED) üzerinde faiz oranlarını yükseltmesi için daha fazla baskı oluşturduğunu gösterdi.

Diğer taraftan piyasa uzmanlarının; “Amazon kazançlarının, Facebook’un yolundan değil de Apple ve Google’ın yolundan gitmesi gerçeği yatırımcılara risk iştahının yükseldiği konusunda daha fazla güven verdi” yorumu kayda değer.

Kurumsal kripto platformu FRNT Financial’ın CEO’su ve kurucu ortağı Stephane Ouellette, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalama civarında hisse senetlerine benzer şekilde konsolide oluyor. Son iki gün içinde Bitcoin, Facebook düşüşleriyle ve Cuma günü Amazon kazançlarına paralel hareket ediyor. Teknik açıdan bugünün hareketine rağmen, 40.000 ila 41.000 dolar arasında en azından kesin bir kırılma olana kadar kesin bir şey söylemeye başlayabileceğimizi düşünmüyorum” dedi.

Büyük kripto para birimleri, Ocak ayında yaygın düşüşler yaşadıktan sonra, son birkaç hafta içinde büyük ölçüde bir aralıkta sıkışıp kaldı. Hisse senetleri ve diğer daha riskli varlıklar, yatırımcıların yaklaşan FED faiz artırımlarının etkisi ve küresel olarak daha sıkı para politikasına yönelik bir eğilimle ilgili endişeleri arasında bocalarken, çıkış mücadeleleri geldi.

Alpha Impact CEO’su Hayden Hughes, “Para politikasını hızlandırma konusunda endişeler olsa da, hisse senedi piyasalarındaki son hareketler göz önüne alındığında, artık birçok sermaye piyasasında 50 baz puanlık bir artışın fiyatlandığına dair bir his var” açıklamasında bulundu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

LOCGame Haftalık Güncelleme | 4 Şubat 2022

LOCGAME Spotlight Serisi: DEX Founder