in , , ,

Bitcoin Fiyatı Rekorları Kırmaya Devam Ediyor | BTC Teknik Analizi

67.000 dolar seviyesine ulaşarak 2021 yılı içerisinde ikinci defa yeni bir zirve belirleyen Bitcoin (BTC)  fiyatı, sadece ekim ayı içerisinde %50 üzerinde bir artış göstererek bu seviyelere ulaştı.

40.000 dolar seviyelerinden başlayan rallinin özellikle 55.200-58.150 dolar bölgesindeki majör direncin kırılımı sonrası büyük önem taşıyor. bu direnç kırılımı sonrası ETF onaylarının gelmesi ve yüksek miktarlarda işlem hacimlerine ulaşması sonrası ath yolculuğu hız kazandı.

Bitcoin Fiyatı

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 65.600 dolar seviyelerinden fiyatlanan Bitcoin, 64.850 dolar direncinin retestini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş görünüyor. Yükseliş ivmesinin devam etmesi halinde 68.400-70.080 dolar bölgesindeki direnç test edilebilir. Bu direnç bölgesinin kırılımı halinde 74.300 seviyelerine kadar yükseliş hareketi devam edebilir.

64.850 dolar desteğinin kırılımı halinde ise yükselen trend desteğinin kırılımı da gerçekleşeceğinden 62.900 dolar ara desteği test edilebilir. 62.900 dolar ara desteğinin hemen altında ise 59.700 dolar desteği bulunuyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

kriptopara

Kriptopara Varlıklarının 8 Faydası

kriptopara

Binance Coin (BNB), Solana (SOL) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 21 Ekim 2021