in ,

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor, Düşüş Devam Edecek mi?

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve FED Başkanı Jerome Powell’ın, ABD senatosunda yaptıkları konuşmalardan sonra Bitcoin tarafında düşüşler gözlemlendi. Son zamanlarda kriptopara piyasasını yakından ilgilendirecek açıklamalarda bulunan Powell ve Yellen’in konuşmalarını yaptıkları esnada Bitcoin’de %3 civarında bir düşüş gözlemlendi.

Varlık alım programı ve enflasyon verilerinin üzerinde yoğunlaşan konuşmasında Yellen:

“Ekonomimizin orta vadeli gidişatı konusunda iyimserim ve gelecek yıl tam istihdama döneceğimizi umuyorum.”

Bu açıklamalar sonrasında bu yıl için enflasyon tahminini %2-4 arasında olarak belirtti.

Powell ise, enflasyonun düşeceğine dair olan inancını tekrarladı ve varlık alım programının gelecek yılın ortalarına kadar tamamlanacağına dair sinyaller verdi.

Bu açıklamalar sonrası dolar endeksinde yaşanan yükseliş ile birlikte Bitcoin 42.600 dolar seviyelerinden 41.300 dolar seviyelerine kadar bir düşüş gerçekleştirdi. Varlık alımlarının azaltılması ve yüksek enflasyon sonucunda faiz arttırımına gidilmesi dolar endeksinin yükseliş trendini devam ettireceğinden dolayı bu tür uygulamaların hayata geçirilmesi Bitcoin ve kriptopara piyasasında düşüş trendinin devam etmesi anlamına gelebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin

Bitcoin Çöküşün Eşiğinde mi? | Glassnode Verileri Ne Diyor?

LOCGame

LOCGame: Diğerlerinden Farkımız