in , , ,

Bitcoin Fiyatı Kritik Seviyelerde Hareket Ediyor | 11 Ekim 2021

Bitcoin

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz haftayı yatay hareketler ile tamamlarken, yeni haftaya hızlı bir giriş yaparak 55.250-58.170 dolar bölgesindeki direnç kanalının içerisine girmeyi başardı.

Bu bölgeyle uzun süredir temas halinde olmasına rağmen kanal alt bandından sürekli reddedildi. Bitcoin fiyatında 58.170 dolar direncinin kırılımı halinde 59.700 dolar seviyelerindeki direnç ATH seviyesi için önümüze çıkacak son engel olarak görülebilir. Bu direncin kırılımı halinde ise 64.800 dolar seviyelerindeki zirve test edilebilir.

Önümüzdeki süreçte ETF başvurularının olumlu sonuçlanması, market hacminin gün geçtikçe artması, ABD hükümetinin dijital dolar çalışmalarını hızlandırması gibi etkenler zirve yolculuğunda yolculuğunda yardımcı olabilir. Ancak 58.170 dolar direncinden gerçekleşecek bir geri dönüş ihtimalini de göz önünde bulunduracak olursak, sırası ile 55.250 dolar desteği ve 53.400 dolar ara desteği tekrardan test edilebilir. Kasım ayında gerçekleşecek FED toplantısı sonrası yapılacak açıklamalarda faiz arttırımı ve varlık alım programının ne şekilde olacağı gibi bilgiler verilmesi halinde bir düşüş trendinin başlayıp başlamayacağı konusunda belirleyici olabilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşecek bir faiz arttırımının dolar endeksini güçlendireceğinden dolayı bu açıdan bakınca da düşüş trendi hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Plethori

PLE 2.0 Sonrası Plethori’ye Genel Bir Bakış

Ripple (XRP), Polkadot (DOT) ve Avalanche (AVAX) Teknik Analizi | 11 Ekim 2021