içinde , , ,

Bitcoin Fiyatı 70.000 USD’ye Göz Kırptı

Bitcoin (BTC)

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Bitcoin Taproot güncellemesi için madencilerden de büyük bir destek alınması Bitcoin’in ekim ayında başlattığı rallinin devam etmesine büyük bir etken oldu. 65.400 direncinin de kırılması ile dün paylaşmış olduğum Bitcoin analizinde de belirttiğim 68.500 seviyelerine kadar bir yükseliş hareketi gerçekleşti.

Binance borsasının da bu güncellemeyi desteklediğini açıklamasından sonra %4 civarında bir yükseliş gerçekleştirerek bu direnç seviyesine ulaştı. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 67.600 seviyelerinden fiyatlanırken yatay hareketler ile güne devam ediyor. 70.000 dolar seviyeleri artık yatırımcılar tarafından psikolojik olarak benimsenmiş bir hale gelmesine rağmen, Bitcoin’in genel hareketleri de göz önünde bulundurulduğu zaman, 69.600 seviyelerinde bir ara direnç oluşturabilir. 70.000 seviyesine ulaşması için arada küçük bir miktar bulunmasına rağmen Bitcoin’in geçmiş dönemlerde gerçekleştirdiği hareket anlayışına göre 69.600 seviyelerinden satışların gelmesi anormal bir durum olarak yorumlanmamalı.

69.600 ara direncinin kırılımı halinde ise 70.790 seviyelerinde oluşacak olası bir direnç, psikolojik olarak 70.000 dolar seviyelerini bekleyenler tarafından gerçekleştirilen satışların sonuçlarını gösterebilir. Ancak, anlattığım bu yükseliş senaryosuna göre, 69.600 seviyelerinde bir ara direnç oluşturulması ve bu ara direncin kırılımı sonrasında 70.000-70.790 gibi bir aralıktan satışların gerçekleşmesi, yükseliş trendinin sağlığı açısından daha faydalı olabilir. Gelen satışlar sonrası 69.600 seviyesini destek olarak kullanmak isteyen ve bu trende sonradan dahil olan yatırımcılar fiyatları 73.780-74.450 bölgesine taşıyabilirler. 68.520 seviyelerinin üzerine çıkılması sonrasında veya halihazırda bu seviyelerden oluşacak bir düşüş trendi halinde ise 65.400 seviyelerindeki destek test edilebilir. 65.400 desteğinden sonra gelen en önemli destek seviyesi 63.000 olarak görünüyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

LOCGame

LOCGame Spot Grid Yarışması KuCoin’de Başlıyor

altın

Altın Rezervleri