in , ,

Bitcoin Fiyat Tahmini: SEC Belirsizliği Ortasında BTC’nin Düşüş Trendine Bakış

FED Başkanı Jerome Powell’ın şahin konuşması ve ETF belirsizlikleri kripto piyasasında düşüş eğilimi yaratırken BTC olumlu fiyat hareketleri gerçekleştirmede zorlanıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı Cuma günü %0.27 oranında geri çekilme yaşadı. Perşembe günü yaşanan %1.14’lük kaybın ardından BTC seansı 26.128 dolar seviyesinden kapattı. Böylelikle, BTC art arda beşinci seansta 26.000 doların altını tekrar ziyaret etti.

Yatırımcılar FED’e yönelik duyarlılığa ve para politikasıyla ilgili konuşmalara bağlı kaldı. Cuma günü, FED başkanı Powell şahin bir konuşma yaptı ve frene basmadan önce para politikasını daha da sıkılaştırma olasılığını dile getirdi.

Günlük grafik BTC’nin 26.850-27.500 dolar direnç bandının altında olduğunu gösterdi. Cuma günü yaşanan düşüşün ardından BTC, 50 günlük ve 200 günlük EMA’lardan geri çekilerek yakın ve uzun vadeli fiyat sinyalleri gönderdi.

14 günlük RSI’ya bakıldığında, 24,71 BTC’yi aşırı satım bölgesinde göstermeye devam etti. RSI, 25.650-25.340 dolar destek bandını devreye sokmak için 26.000 doların altına dönüşü destekleyen EMA’larla aynı hizada. Bununla birlikte, BTC’nin 26.500 dolara geri dönmesi, 26.850-27.500 dolar direnç bandının alt seviyesinden bir BTC hareketine işaret edecektir.

4 saatlik grafiğe bakıldığında BTC 26.850-27.500 dolar direnç bandının altında yer alıyor. BTC, 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak kısa vadeli fiyat sinyallerini yeniden teyit ediyor.

45,23’lük 14-4H RSI değeri, satış baskısının satın alma baskısından daha ağır bastığı bir düşüş eğilimini yansıtıyor. RSI, 26.000 doların altında ve 25.650-25.340 dolar destek bandının oyunda olduğu EMA’larla önemli ölçüde aynı hizada. Bununla birlikte, 26.500 dolara geri dönüş, 50 günlük EMA üzerinden bir hareketi ve 26.850-27.500 dolar direnç bandının alt seviyesinden bir kopuşu destekleyecektir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Pepe Ekibinden Açıklama Geldi