in , ,

Bitcoin Fiyat Hareketlerine Kısa Vadede Bakış

BTC

Son günlerde hem Bitcoin, hem de genel piyasa içerisinde yaşadığımız yükseliş hareketleri, bu gece yeni gün açılışı ile birlikte biraz sarsıldı. Bu düşüş hareketlerini daha kısa periyotlarda inceleyerek biraz daha detaylara inmeye çalışacağım.

Son iki günlük hareketler ile oluşan yükseliş trendi 52.000 dolar seviyelerine ulaşıldıktan sonra yüklü satışların gelmeye başlaması ile bozuldu. Trend desteği altına kadar devam eden bu düşüşlerin 50.570 dolar seviyelerindeki desteği de sert bir şekilde kırması ile satışlar derinleşti. Bir alt destek seviyesi olan 49.950 dolar seviyelerine yakın bir bölgeden gelen alım tepkileri ile toparlanmaya çalışılsa da, bu yazının hazırlandığı saatlerde, güçlü bir toparlanma etkisi göstermedi. 49.950 desteğinin de kırılması halinde 49.525 seviyelerindeki destek test edilebilir.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin Teknik Analizi

49.525 desteğinin de altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde, 4 Aralıkta yaşanan düşüş sonrası oluşan düşen trend direnci test edilebilir. 52.000 seviyelerinden dönüş, aynı zamanda 2021 yılı içerisinde, Mart-Nisan dönemlerinde destek ve Eylül ayı içerisinde önemli bir direnç olarak çalışan bir bölge olduğundan bu geri dönüş geniş bir bakış açısında beklenebilir bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Düşüşlerin devam etmesi halinde 46.800 desteğinin test edilmesi, düşen trend içerisine geri dönüşü gerçekleştirmesi halinde 46.800 altında gerçekleşecek fiyatlanmalar konuşulabilir.

Yukarı yönlü bir tepkinin hafta içerisinde oluşması ve 47.900 seviyelerinden gerçekleşecek güçlü bir alım tepkisi ile hem düşen trend direnci test edilmiş, hem de 23 Aralık tarihindeki oluşan dip bölgesinin üzerinde kalınarak yönün yukarı dönmesi için bir ışık vermiş olabilir.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Yüksek Potansiyelli Projelerin Bu Haftaki Etkinlikleri | 27 Aralık 2021

JOE ($JOE) Bugün Binance Platformunda Listelenecek