in ,

Bitcoin, FED Toplantısı Sonrası Yükselişe Hazır mı? İşte Uzmanların Düşünceleri

Kripto para, Bitcoin

Bitcoin (BTC), son günlerde tüm kripto para piyasasını etkisi altına alan zorlu bir düşüşün ardından toparlanma belirtileri göstererek yeşile dönerken, kripto analistleri BTC’nin fiyatının nereye gidebileceğine dair tahminlerde bulunuyorlar. 

Bunlardan biri, 4 Mayıs’taki YouTube videosunda, Bitcoin’in şu anda düşme beklentileriyle düşükleri tekrar test etmeye çalıştığını söyleyen Michael van de Poppe oldu. Poppe ancak “Aslında geri döndük, böylece asıl acının nerede olduğu konusunda kendi içinde bir tartışma yapabilirsiniz” dedi.

Ayrıca kripto ticareti uzmanı, çoğunluk aşağı yönlü bir ivme beklerken, Bitcoin’i aşağı değil yukarı yönde çevirebileceği bir senaryonun mümkün olduğunu söyledi.

FED Toplantısı Etkisi

ABD Merkez Bankası’nın dün yapılan toplantısıyla birlikte, Merkez Bankasının 9 trilyon dolarlık varlık portföyünün niceliksel sıkılaştırma olarak da bilinen bir politikayla enflasyona karşı önlem amacıyla daraltılmasına ilişkin piyasalardaki korkular artıyor.

Van de Poppe’nin görüşüne göre, büyük resimde görünenin ayı piyasası gibi bu aşağı yönlü hareketin zaten beklendiği, ancak faiz artışlarının hiç de düşüş eğiliminde olmadığı. Bunu şu şekilde açıkladı:

“Benim olasılığım, Bitcoin ile yukarı yönlü bir kırılma yaşayacağımız ve fiyat hareketine bağlı olarak şansın artacağı yönünde.”

Bitcoin
Fiyat Hareketine Dayalı Bitcoin Tahmini. Kaynak: Crypto Michael

Borsalardan Yüksek Oranlarda BTC Çıkışı Oluyor

Başka bir yerde, kripto yatırımcısı ve analisti Lark Davis, diğer adıyla TheCryptoLark, kurumsal trader’lar, balinalar ve kurumlar da dahil olmak üzere tüm yatırımcı kategorileri satın aldığından, borsalardaki Bitcoin miktarının sürekli düştüğünü belirtti.

Kaynak: Glassnode

Daha fazla piyasa yatırımcısı, satmak yerine satın almak istediğinde, borsalarda tutulan varlıklar azalma eğiliminde olur. Böyle bir eğilim gelecekte BTC fiyatında bir artışa işaret ediyor olabilir. Satın alınabilecek bir token’ın arzı bu şekilde daha sınırlı hale geldikçe, talebi ve onunla birlikte fiyatını daha fazla zorlar.

Gerçekten de Bitcoin fiyatı yukarı yönlü hareket etmeye başladı ve CoinMarketCap verilerine göre, dün %3,60 artışla 40,000 dolardan işlem gördü ve yedi gün öncesine göre %0,25 arttı.

Bitcoin
Bitcoin 7 günlük fiyat değişikliği. Kaynak: CoinMarketCap

Mevcut durumda, Bitcoin toplam 751 milyar dolar değere ve %42.27 pazar hakimiyetine sahip.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

TrustFi IDO’su Pirates Land (PLT) Araştırma Raporu

TrustFi Launchpad — Mayıs IDO Takvimi