in ,

Bitcoin, Ethereum, ve Tron Güncel Fiyat Analizleri I 15.06.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tron (TRX) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Bitcoin (BTC) 

Kritik FED toplantısı öncesinde Bitcoin (BTC) yön arayışını sürdürüyor. Yazı kaleme alındığı sırada Bitcoin $21.150 seviyesini test ediyor. Kripto para piyasasını tepkisi, akşam FED’in ne derece şahin olduğuna göre şekillenecek. 

Bitcoin (BTC) tarafında şu anda tüm gözler, önemli bir psikolojik direnç seviyesi olmasının yanı sıra aynı zamanda, 2017’deki boğa koşusunun zirvesini temsil ettiği için $20.000 seviyesine çevrilmiş durumda. 

BTC/USD (Günlük Grafik)

Teknik olarak değerlendirildiğinde ilk ve kritik destek noktası olarak $20.000 seviyesi verilebilir. Bu seviyenin altına sarkması durumunda satış baskısı derinleşebilir. Bir sonraki destekler ise $19.500 ve $19.000 seviyeleri olarak görülüyor. Buna karşılık ilk dirençler ise $22.500 ve $23.300 seviyelerinde bulunuyor. 

Ethereum (ETH)

Bitcoin (BTC)’ye paralel olarak Ethereum (ETH)’de FED öncesi yön arayışını sürdürüyor. Diğer taraftan, Ethereum (ETH)’nin 2018 zirvesinin altına geri çekildiğini aktaralım. Bu açıdan Bitcoin (BTC)’den ayrışma gösterdi. Bilindiği üzere BTC, henüz tarihi boyunca zirve seviyesinin altına salınım göstermiş değil. 

FED’in 75 baz puanlık faiz artışı Ethereum tarafında 3 hanel seviyelerin kapısını yeniden aralayabilir. Bu senaryo gerçekleştiği takdirde Ethereum (ETH) 13 ocak 2021’den beri ilk defa $1.000 seviyesinin altına düşmüş olacak. 

ETH/USD (Günlük Grafik)

Yazı kaleme alındığı sırada Ethereum (ETH), $1.100 civarında hareket ediyor. Teknik olarak ilk ve psikolojik destek noktası olarak $1.000 seviyesi verilebilir. Bu seviyenin altında geri çekilmelerin devamı görülebilir. Bir sonraki destekler ise $850 – $800 bandı ve $700 noktası olarak görülmekte. Buna karşılık hareketin güç kazanması için ilk direnç $1.280 olarak gözüküyor. Bir sonraki dirençler ise 2018 sirvesi $1.540 ve $1.700 seviyeleri olarak görülüyor. 

Tron (TRX)

Tron DAO Reserve, USDD pegini korumaya yönelik hamlelerine devam ediyor. Bugün öğlen saatlerinde Tron DAO Reserve, Twitter hesabından “Tüm blockchain endüstrisini ve kripto pazarını korumak için TRON DAO Reserve, 2,5 milyar TRX’i Binance’dan çekecek.” açıklamasında bulundu. Açıklamanın hemen ardından işlemi gerçekleştirdi. 

TRX/USD (Günlük Grafik)

Yazı kaleme alındığı sırada Tron (TRX) $0.0551 seviyesinden fiyatlanıyor. Teknik olarak ilk destek noktası $0.0455 – $0.0400 bandı olarak gözüküyor. Bir sonraki destek ise $0.0380 noktasında bulunuyor. Buna karşılık ilk dirençler  ise $0.0600 ve $$0.0650 seviyeleri olarak görülüyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

FED

FED Kararı Bekleniyor! Bitcoin ve Altcoin’ler Nasıl Etkilenecek?

Coinbase, Personelinin %18’ini İşten Çıkarıyor!