in , , ,

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Teknik Analizi | 22 Eylül 2021

Ethereum

Bitcoin (BTC)

Evergrande krizinin devam ediyor olması ve bu akşam TSİ ile 21:00’de FED başkanı tarafından yapılacak olan faiz açıklamalarının da etkisi ile kararsız bir görünüm hakim.

Geçtiğimiz gün 40,400 USD seviyelerindeki destekten gelen güçlü alımlar ile bir ivme yakalama denemesinde bulunan Bitcoin, gün içerisinde %5 üzerinde bir yükseliş hareketi gerçekleştirse de bu yazının hazırlandığı saatlerde 41,900 USD seviyelerinden fiyatlanıyor. 43,200 USD direncinin kırılması halinde 46,400 USD seviyelerindeki dirence kadar bir yükseliş hareketi izleyebiliriz. Ancak düşüş hareketinin devam etmesi halinde ise 40,400 USD ve 37,700 USD destekleri sırası ile test edilebilir.

Ethereum (ETH)

Piyasa genelinde oluşan negatif hava ile düşen trend içerisindeki hareketlerine devam eden Ethereum, temmuz ayından itibaren başlattığı rallinin en düşük seviyesi olarak 2650 USD’yi gördü ve bu seviyelerden gelen alımlar ile 2750 USD desteğinin üzerine kadar yükselmeyi başardı.

Düşen trend direncinin test edilmesi ve kırılımı halinde 3360 USD direncinin önemi ortaya çıkıyor. 3360 USD kırılımı ile düşen trend kırılımı onaylanmış olacak ve 3820 USD dolar seviyelerindeki dirence kadar bir yükseliş hareketi izleyebiliriz. Düşen trend direncinden yaşanacak bir geri dönüş halinde ise 3050 ve 2745 USD destekleri tekrardan test edilebilir. 2745 USD desteğinin kırılımı halinde ise 2350 USD seviyelerine kadar düşüş devam edebilir.

Ripple (XRP)

Dava sürecinin devamı ile yatay hareketlerine devam eden Ripple, 7 eylül tarihinde yaşanan sert düşüş ile 1.23-1.18 USD bölgesindeki desteğin kırılımını gerçekleştirmişti.

10 eylül tarihinde tekrardan bu destek üzerine çıkmak için gösterdiği yükseliş hareketi ile de başarısız olarak düşüşün devam edeceğine dair finalleri vermişti. 0.95 USD desteğinin kırılımını da hafta başında gerçekleştiren XRP, bu destek üzerinde bir fiyatlanma gerçekleştirmesi halinde 1.18 USD direncini tekrardan test edebilir. 0.95 USD altındaki hareketler halinde ise 0.82 USD desteğine kadar düşüş trendi devam edecek gibi görünüyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

evergrande

Türk Kripto Fenomenleri Evergrande Krizi Hakkında Neler Dedi?

FED Faiz Kararını Açıkladı, Piyasalara Yansıması Nasıl Olacak?