in , , , ,

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC) fiyatı, yeni parabolik yükselişlerin ardından geri çekilmeye başladı. Lider kripto para birimi, dün 12. doğum gününde 34.800 dolara ulaştı. Bugün bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 31.970 dolar seviyelerinde işlem görüyor. 2.830 dolarlık bir geri çekilme yaşayan Bitcoin’in 2021 yılındaki serüveni oldukça merak konusu olacak.

Bitcoin, 2020 yılı içerisinde %300’den fazla yükseliş kaydetti. Sadece iki hafta önce 20.000 dolar seviyesini geçtiğinden bu yana %50’den fazla artış göstererek %20’nin üzerinde yatırımcılarına kazanç sağladı.

Kripto para varlığı, kâr elde etme sürecinde neredeyse 30.000 dolara kadar geri çekilme yaşadı, ancak boğalar klasik bir dip satın alma işleminde tekrar geri adım attı ve Asya’da yeni haftaya yeni zirveler başladı.

Kaynak: FXSTREET

Ethereum (ETH)

Son 1.5 senenin en yüksek seviyesine sıçrama yapan ETH/USD çifti, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 1.000 dolar seviyesinde işlem görüyor. Aşırı alım RSI koşulları, fiyatlarda daha fazla konsolidasyon gösterse de, 2018 yılındaki düşüşün %61,8 Fibonacci geri çekilmesi ile düşüş trendi için izlenecek kilit seviyeler olacak.

Fibonacci geri çekilmesinin 906.30 dolarlık olumsuz kırılmasının, Mayıs 2018’de 830 dolarlık en yüksek seviyeye meydan okumadan önce 900 dolarlık bir turla doğrulanması gerekiyor.

Kaynak: FXSTREET

Ripple (XRP)

XRP/USD çifti, bugün erken saatlerde 0,23 dolar civarında işlem görüyor. Şu anda % 2,73 artışla 0,23 seviyelerinden hızlı bir tırmanış yapmaya çalışıyor. Sadece 10 günlük 0.2393 dolarlık SMA seviyesi değil, aynı zamanda 0.2400 dolarlık MACD göstergesi, XRP/USD boğasına meydan okuyor. XRP fiyatı, 0.24 dolarlık fiyat eşiğini kırsa bile, kısa vadeli satın alma ilgilisini tekrar geri kazanmak için 200 günlük SMA seviyesi olan 0.29-0.30 dolarlık psikolojik engeli aşması gerekiyor.

Kaynak: FXSTREET

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Sorare

KoinSaati & Sorare Ortaklığıyla Düzenlenen Çekiliş Fırsatını Kaçırmayın!

BTC, ETH, XRP Ve LINK İçin Bu Hafta Teknik Analizler Neyi Gösteriyor?