içinde , , , ,

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Fiyat Analizi: Teknik Analizler Neyi Gösteriyor?

Bitcoin (BTC)

2021 yılı, Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyelerine tırmanışı ile başladı. En son yaptığı yükselişte 35.000 doların üzerine çıkış yaparak gün içi en yüksek 35.888 dolarlık bir işlemi yakaladı.

Bitcoin’de yaşanan bu ralliyle birlikte bazı altcoinlerde (Cardano %26, Stellar %63, NEM %18 ve VeChain %22) inanılmaz yükselişler yaşandı. Lider kripto para birimi, daha yüksek seviyelerde destek oluşturma noktasında 30.000 dolar ve 34.000 dolar arasında el değiştirmeye devam ediyor. BTC fiyatı 34.000 dolar üzerinden bir kapanış gerçekleştirebilirse, 40.000 dolarlık seviyeye kapak atabilir. Daha önceden ele alındığı üzere, Bitcoin önümüzdeki birkaç gün içinde 50.000 dolarlık seviyeye yükselmeyi hedefliyor. BTC’nin arkasındaki satın alım desteği, özellikle de kurumsal yatırımcıların ralliden kaymağını almak istemesiyle bu seviyelere ulaşılacak gibi görünüyor.

Kaynak: FXSTREET

Bitcoin, günü 34.000 doların altında kapatırsa bir sonraki destek seviye 32.000 dolar, bu destekten kayıp yaşanmaya devam etmesi halinde 2. destek 30.000 dolar civarı olacaktır.

Ethereum (ETH)

Altcoinlerin amiral gemisi olan Etheruem, yılın en yüksek seviyesi olan 1.170 dolardan düzeltme yaptıktan sonra 1.100 dolardan işlem görüyor. Bu seviyelerden düşüş yaşanması halinde destek bölgesi 900 dolar seviyeleri olacaktır. Boğaların önceliği, Ethereum’u 1.000 doların üzerinde tutmaya devam ettirmek. RSI göstergeleri, konsolidasyon olasılığını önümüzdeki günlerde öncelikli hale getiriyor.

ETH/USD 4-hour chart

Kaynak: FXSTREET

ETH günü 1.000 doların altında kapatırsa, 900 dolar seviyesi destek bölge olacaktır. Fiyatın 900 dolara desteğe gelmesiyle birlikte daha fazla kayıp yaşanma ihtimali artabilir. Bu kaybın yaşanması durumunda SMA(50) 850 dolarlık destek bölgesine işaret ediyor.

Ripple (XRP)

XRP yatırımcıları için son üç hafta korku treni yolculuğu gibi geçti. 0.17 dolardan oluşan destek, boğaların 0.20 doların üstündeki kazançları zorladıkları fiyat kontrol altında görünüyor. Yükseliş ivmesinin yakalanması için 0.25 dolarlık direncin kırılması gerekiyor.

XRP/USD 4-hour chart

Kaynak: FXSTREET

XRP’nin 0.22 doların altına düşmesi durumunda muhtemel bir aşağı yönlü bir görünüm oluşacaktır. RSI, aşırı alım satım bölgesine doğru spiral yapması, bu düşüşü doğrular nitelikte olabilir. Kayıpları önlemek adına 0.17 dolar seviyesi destek olarak kullanılabilir.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da hem "co-founder hem de chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Kriptopara, Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı Geri Çekilmeye mi Başladı?

Ripple Şirketinin Kurucu Ortağı 400 Milyon Dolarlık XRP Sattı!