in , , , ,

Bitcoin, Ethereum Ve Ripple Fiyat Analizi

Son 24 saatte kripto para piyasası 1,85 trilyon dolara ulaşarak piyasa değerinde yaklaşık 80 milyar dolar geri kazanmayı başardı. Bir sonraki hedef astronomik 2 trilyon dolarlık kapitalizasyon seviyesidir. Çoğu kripto para birimi bugün yeşil renkte iken, Bitcoin’in hakimiyeti geçen haftadan beri düşmeye devam ediyor.

Bitcoin (BTC)

Günlük grafikte yükseliş trendi bozulmadan kaldı ve Bitcoin kilit destek seviyesini 26-EMA olan 53.700 dolar seviyesinde tuttu. Bu hareketli ortalama, bu son boğa rallisi boyunca boğalar için doğru bir rehber görevi gördü.

btc price

Kaynak: FXSTREET

Tek direnç noktası, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.844 dolar. Bu noktanın üzerindeki bir kırılma, Bitcoin fiyatını hızla 70.000 dolara ve %127.2 Fibonacci seviyesinde 76.200 dolara kadar tırmandırabilir. Öte yandan, kilit 26-EMA destek seviyesini 53.650 dolar seviyelerinden kaybetmek, Bitcoin fiyatını %78.6 Fibonacci düzeltme seviyesinde en az 50.450 ve 41.554 dolara kadar geri çekebilir.

Ethereum (ETH)

Geçtiğimiz hafta, Ethereum yatay pozisyon halindeydi, ancak 12 saatlik grafikte yükselen genişleyen bir takoz formasyonunun içinde kalmaya devam ediyor. 50-SMA ve 100-SMA seviyelerine denk gelen 1.700 dolarlık kritik bir destek seviyesi bulunmakta.

eth price

Kaynak: FXSTREET

Bu kilit destek noktasından salınma olmadığı sürece Ethereum fiyatı buradan daha yükseğe çıkabilir. Kısa vadeli direnç 1.944 dolar seviyesinde bulunuyor, bu seviyenin üzerindeki bir kırılma ETH’yi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.042 dolara kadar götürebilir. Bunun da ötesinde bir sonraki fiyat hedefi, modelin en üst trend çizgisi 2.423 dolar seviyeleri olabilir. Öte yandan, 1.700 dolarlık temel destek seviyesinin altındaki bir kırılma, Ethereum fiyatını 1.520 dolarlık desenin alt sınırına kadar geri çekebilir.

Ripple (XRP)

XRP, geçen ay birkaç kez 0.488 dolarlık kilit direnç seviyesinden reddedildi. 12 saatlik grafikte, dijital varlık yükselen bir üçgen formasyonunun içinde yer aldı.

xrp price

Kaynak: FXSTREET

0,444 dolarlık desteğinin altındaki bir kırılma, Ripple fiyatını 0,36 dolara kadar geri çekebilir. Bununla birlikte, boğalar nihayetinde 0.488 dolarlık temel direnç seviyesini kırabilirse, XRP hızla 0.581 dolara doğru yolculuğunu başlatabilir.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Marketcap Büyüklüklerine Göre İlk 41-60 Sırasında Olan Kripto Para Projelerinin Analizleri

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Ethereum (ETH) Piyasadan Pozitif Ayrışıp Bağımsız Bir Ralli mi Başlatacak?