in , , ,

Bitcoin, Ethereum ve Cardano Fiyat Analizi | 30 Ağustos 2021

Bitcoin (BTC)

48,500 USD seviyelerinde haftalık kapanışını gerçekleştiren Bitcoin ile kriptopara piyasasında kırmızı bir güne ve haftaya başladık.

49,300-49,500 USD bölgesinde yeni bir ara direnç oluşturduktan sonra bu bölgenin kırılımını gerçekleştiremeyerek 47,500 USD seviyelerindeki desteğe kadar geriledi. Bu desteğin kırılımı halinde 46,400 USD seviyelerindeki desteğe kadar düşüş hareketi devam edebilir. Bu destekten yaşanacak yeni bir yukarı yönlü harekette ise önce 49,300-49,500 USD ara direnci, bu direncin kırılımı halinde ise 50,800 USD seviyelerindeki direnç test edilebilir.

Ethereum (ETH)

3,320 USD direncini her denemesinde satış baskısı ile karşılaşan Ethereum, bu yazının hazırlandığı saatlerde 3,160 USD seviyelerinden fiyatlanırken 3,120 USD desteğine doğru bir hareket sergiliyor.

3,120 USD desteğinden alım tepkileri gelmesi halinde 3,320 USD direnci tekrardan test edilebilir. Ancak bu desteğin kırılımı halinde 2,960 USD seviyelerine kadar bir düşüş hareketi izleyebiliriz.

Cardano (ADA)

2.87 USD direncinden üçüncü defa reddedilen Cardano için bu direnç seviyesi üzerinde oluşan ikili tepe formasyonu dikkat çekiyor.

Bu formasyonun destek çizgisi olan 2.71 USD seviyeleri test edilebilir ve kırılımı halinde formasyon hedefi ve aynı zamanda destek olarak çalışan 2.46 USD seviyesine kadar bir düşüş hareketi gerçekleşebilir. Formasyonun çalışmaması halinde 2.71 USD çizgisinden gelecek tepkiler ile 2.87 USD direnci tekrar test edilebilir. 2.87 USD direncinin kırılımı halinde ise 3.07 USD seviyeleri ilk hedef bölgesi olarak takip edilebilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Python’un Blockchain İçin İyi Olmasının 5 Nedeni

kriptopara

Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler oldu? | 30 Ağustos 2021