in , , , ,

Bitcoin, Ethereum, Chainlink Ve Chiliz Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC)

Yükselen trendine tam gaz devam eden Bitcoin 30.000 dolar sınırını ha geçti ha geçecek. Para piyasalarındaki yılbaşı durgunluğu ile hacimsiz geçen iki gün yaşadık. 2018 dışında ocak-şubat aylarının verimli geçmiş olması bu açıdan büyük umutlar vaad ederken, 1 ocak 2018 de dahil her kasım-aralık sürecinde bir ATH süreci yaşanmış olması da kafalarda soru işaretleri yaratabiliyor.

Ancak 2019’dan 2020’ye girerken Covid-19 pandemi sürecine rağmen gün geçtikçe yeni yatırımcı ve kurumsal şirketler tarafından daha fazla ilgi görmeye devam eden kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde yeni yıla merhaba diyor.

Bitcoin için rakamlara baktığımız zaman içerisinde bulunduğumuz bu dönem için yükselen trendini destek olarak kullanmaya devam etmesi ve üzerinde tutunması, küçük düzeltme hareketlerini bu trend üzerinde gerçekleştirmesi pozitif bir görünüm sergiliyor.

Bitcoin

Bu trendin kırılması ile karşımıza çıkacak ilk destek bölgeleri 26.400-26.100 ve 23800-23300 olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin bu trendine devam ettiği sürece ise 30.100 ve 31.300 bölgelerinin direnç olarak karşımıza çıkma olasılıkları yüksek.

Ethereum (ETH)

Ethereum, dün yayınlanan analizimizde belirttiğimiz gibi kritik bir dönemden geçiyor. Kısaca bu kritik dönemden bahsetmek gerekir ise 2017’de oluşan ve ATH ile sonuçlanan direnç noktasına ulaşmış durumda.

719.00-775.00 bölgesinde oluşan bu direnç içerisinden başarılı bir şekilde çıkması halinde 890.00-952.00 bölgesindeki direnci bir solukta geçmesi ETH için hiç de zor olmayacakmış gibi görünüyor.

Buna karşın kısa vadede oluşabilecek bir dump ihtimaline karşın 626.00-611.00 ve 552.00-530.00 bölgeleri ilk destekler olarak karşımıza çıkıyor.

Chainlink (LINK)

Kendisinden beklenen performansı bir türlü gerçekleştiremeyen, 22 dolar zirvesinden sonra bir türlü toparlayamayan Link gözünü daha da diplere dikmiş gibi bir görüntü sergiliyor.

Daha önce bahsettiğimiz 12.74 dolar bölgesinin de altına sarkarak 10..42 dolar bölgesini destek edindi. Link grafiği üzerine detaylı bir şekilde bakıldığı zaman aslında. 12.74 dolar direncini kırmakta hiç de zorlanmayacakmış gibi de bir görüntü var.

Fakat, 15.22 dolar bölgesinin de bu performans ile kolay kolay aşılamayacağını söylemek mümkün.

Chiliz (CHZ)

Fan tokenlar ile inanılmaz bir ivme yakalayan Chiliz, hafta içerisinde Binance borsasında listelenen ASR ve ATL ile beklenmedik bir anda sert bir düşüş yaşadı. Bunun sebebi olarak fiyatın aşırı şiştiği ve çoğunluğun kâr satışlarından dolayı olduğu ön görülüyor.

Bu sert düşüş ile ilk destek bölgesini kırmış olsa da yükselen trend üzerinde tutunmaya devam ediyor görüntüsü var.

0.0223-0.0215 dolar bölgesini artık kendisine yeni direnç olarak belirleyen CHZ için, yükselen trendin aşağı kırılması olasılığına göre yeni destek noktası 0.0172-0.0165 dolar bölgesi olarak alınabilir.

Diğer taraftan direnç bölgesinin kırılması halinde öncelikle 0.0257-0.0246 dolar bölgesi, daha sonra da en son gördüğümüz zirve noktası olan 0.0300 dolar bölgelerinin görülmesi olası. Fakat bunun için de 0.0262 dolar bölgesinin bir an önce aşılması gerekiyor, aksi takdirde bu seviyeden tekrar bir satış dalgası görebilmemiz de mümkün.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin Fiyatı Yeni Yılda Da Rallisine Devam Edebilecek mi?

Bittrex

XMR, DASH VE ZEC Bittrex Tarafından Delist Edildi