Bitcoin ETF Onayı SEC Tarafından Ertelendi

SEC, Anthony Scarammuci’nin First Trust SkyBridge Bitcoin ETF Trust hakkındaki kararı için son tarihi 11 Temmuz’dan 25 Ağustos’a uzattığını bildirdi.

Bitcoin

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın iletişim görevlisi Anthony Scarammuci tarafından kurulan Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF), düzenleyicilerin başvurunun gözden geçirilmesini geri çekmesinin ardından ABD pazarına girmek için daha da uzun süre bekleyecek.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 6 Mayıs tarihinde açılan First Trust SkyBridge Bitcoin ETF Trust’ın başvurusu için inceleme süresinin, ilk son tarih olan 11 Temmuz’dan 25 Ağustos’a kadar uzatıldığını açıkladı. SEC, uzatmanın kendisine “önerilen kural değişikliğini ve alınan yorumları dikkate almak için yeterli zaman” sağlayacağını bildirdi.

Bitcoin

SEC’in inceleme süresini uzatma kararı, düzenleyicinin kripto ile ilgili ürünlere karşı aldığı son derece temkinli tutumla uyumludur. Geçen ay SEC, yatırımcıları Bitcoin’e fonlarına yatırım yapmanın “potansiyel risklerini ve faydalarını dikkatli bir şekilde tartmaları” ve kripto varlık yatırımlarının “son derece spekülatif” olduğu konusunda uyarılarda bulundu.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

7 Temmuz 2021 Tarihli BTC, ETH, XRP Teknik Analizi

Kriptopara, Bitcoin

Bitcoin Stratejisi: Trader’lar Bu Verileri Takip Etmeli