in ,

Bitcoin ETF Başvuruları Devam Ediyor

Varlık yönetim şirketi BlackRock’ın Bitcoin ETF başvurusu gerçekleştirmesinin ardından diğer varlık yönetim şirketleri de bu yönde atım atmaya başladı. 

Önde gelen yatırım fonlarından WisdomTree, BlackRock’ın ardından Bitcoin ETF başvurusu yapan bir diğer şirket oldu. WisdomTree, Cboe BZX Borsası’nda listelenmek üzere WisdomTree Bitcoin Trust’ın piyasaya sürülmesi için başvuruda bulundu. Yapılan başvuru bir tröst başvurusu gibi görünse de BlackRock’da olduğu gibi ürün bir spot Bitcoin ETF başvurusudur. 

WisdomTree, yaptığı başvuruda ETF’nin yatırım hedefleri, Bitcoin fiyatına maruz kalma konusundaki stratejiler ve operasyonel masraflar gibi önemli konu başlıklarını detaylandırdı. Günlük olarak hisse senetlerini değerlendirmeyi amaçlayan WisdomTree, bunun için büyük Bitcoin spot borsalarından gelen ticaret akışın takip edecek. 

WisdomTree’nin yanı sıra Invesco da Bitcoin ETF başvurusunda bulundu. 

Daha önce de Bitcoin ETF başvurusunda bulunan ancak başvuruları reddedilen Invesco, bu sefer daha fazla kripto yatırım ürünüyle yeniden başvuru gerçekleştirdi. 

İlk başvurusunu Galaxy Digital ile birlikte 2021 yılında gerçekleştiren şirket, bunun yanı sıra Bitcoin vadeli işlem ETF’i için de başvuruda bulunmuştu. Invesco konu ile ilgili yaptığı açıklamada, spot Bitcoin ETF’ine sahip olmamasının kullanıcıları FTX, Celsius, BlockFi ve Voyager Digital gibi fiyasko alternatiflere ittiğini savundu. 

Gerçekleştirilen Bitcoin ETF başvuruları ile birlikte kripto para piyasası gelişmelere olumlu yönde tepki verdi ve yukarı yönlü yükselişler yaşadı. Lider kripto para birimi Bitcoin öncülüğünde yükseliş yaşayan kripto varlıklar çift haneli kazançlar elde etti. 

Tüm bunların yanı sıra dün akşam saatlerinde Fidelity’nin de Bitcoin ETF başvurusu gerçekleştireceği söylentisi piyasada dolaştı ancak buna dair herhangi bir resmi açıklama henüz yapılmadı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ethereum (ETH) Boğaları 1.900 Doları Hedefliyor

kripto

Bitcoin Cash (BCH) Nedir? Nasıl Alınır?