içinde , , ,

Bitcoin Dönüş Sinyali mi Veriyor?

Bitcoin

Son iki haftalık süreçte düzenli olarak düşüş ivmesi gerçekleştiren Bitcoin, 55.600 dolar seviyelerine geldikten sonra bu seviyelerde bulunan destek üzerinden aldığı tepkiler ile bir sıçrama gerçekleştirmişti.

Ancak 59.900-61.600 bölgesindeki majör direnç bölgesinden gelen satışların etkisi ile tekrardan 55.600 seviyelerine kadar sert düşüşler yaşadı.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) grafiği

ABD Hazine Bakanlığı ile ilgili gelişmelerin de negatif etkisi ile gerçekleşen dünkü düşüşler yine 55.600 seviyelerindeki destek üzerinden gelen alım tepkileri ile etkisini yitirmiş görünüyor. 55.600 desteği üzerinde oluşan ikili dip formasyonu şu an için piyasa genelinde yukarı yönlü ivmenin tekrardan kazanılması için bir seçenek oldu. Bu ikili dip formasyonunun çalışması halinde tekrardan 59.900-61.600 bölgesindeki majör direnç test edilebilir. Aynı zamanda düşen trend direncinin de test edilebileceği bu olası yükseliş hareketi sonrasında 61.600 üzerinde gerçekleşecek fiyatlanmalar, 63.000 seviyelerindeki güçlü bir direnç seviyesi ile karşılaşabilir. İkili dip formasyon hedefi ise 65.400 olarak takip edilebilir.

55.600 desteğinin kırılımının gerçekleşmesi halinde ise 53.800 seviyelerinde destek bulabilir. 53.800 altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde ise Temmuz ayından itibaren gelen yükselen trend desteği takip edilebilir.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

NFT

Bilmeniz Gereken 5 NFT Gaming Projesi

Dogecoin, DOGE

Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi | 23 Kasım 2021