in ,

Bitcoin Dominance Mayıs Ayından Bu Yana En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin

Bitcoin fiyatı 40,000 USD’ye dayanırken dominans da artmaya devam ediyor. Bitcoin hakimiyet oranı mayıs ayından bu yana en yüksek seviyesine ilerledi.

Bazı analistler dominans artışını piyasa rallisi beklentisi içine girerek yorumluyor. Analistler, BTC piyasa hakimiyeti yükseldiği takdirde bunun altcoin fiyatlarına da olumlu yansıyacağı kanaatindeler.

Öte yandan BTC hakimiyet oranının 3 Ocak’taki zirvesi olan %76.68 oranından hala %33 aşağıda olduğunu belirtmekte fayda var. Bununla beraber BTC işlem hacmi major altcoinlere kıyasla güçlü seyrediyor.

Bitcoin

Dün bildiğiniz üzere Amazon’un BTC ile ödemeleri kabul edeceği haberi piyasaya oldukça olumlu yansımıştı. Ancak sonrasında Amazon’un bu haberi yalanlamasıyla bu haber etkisini kaybetti. Yine de lider kriptopara birimi Bitcoin yükselişini devam ettiriyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

28 Temmuz 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü

RARA

RARA Nedir? RARA Niçin Önemlidir?