in , , ,

Bitcoin’den (BTC) Muhteşem Geri Dönüş!

Dün açıklanan ABD enflasyon verileri sonrasında beklentinin üzerinde gelen rakamlar ile birlikte sert satışlar izlemiştik. Bitcoin (BTC) de bu satışlardan olumsuz bir şekilde etkilenmişti.

Gün içinde paylaştığım analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

FED’in faiz arttırımlarında şahin bakışını değiştirmeyeceği yönünde yorumlanabilecek bir enflasyon verisinin ardından 18.071 dolar seviyelerine kadar sert bir düşüş yaşayan Bitcoin (BTC) bu seviyelerden gelen alım tepkileri ile birlikte tarihe geçebilecek bir dönüş gerçekleştirdi.

Aynı zamanda 13 Eylül tarihinden itibaren başlayan düşüş trendinin de kırılımını test eden Bitcoin (BTC), çok kısa bir sürede tekrardan 20.000 dolar seviyelerine yaklaştı. Daha önceki analizlerinde bahsetmiş olduğum 19.545 dolar ara direncinin de üzerine geçmeyi başaran Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı saatlerde 19.750 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

19.545 dolar ara direncinin kırılımı ile birlikte retest aşamasını da pozitif tamamlamış görünen Bitcoin (BTC) yükselişlerini devam ettirmesi halinde 20.315-20.600 bölgesindeki majör direnci test edebilir. 19.545 dolar altında gerçekleşecek günlük kapanışlar halinde ise 18.100-18.475 dolar bölgesindeki majör desteğe bir geri dönüş izleyebiliriz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

The Graph 2023 Arbitrum Entegrasyonu

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Teknik Analizleri