in , ,

Bitcoin’de Hedef 20.000 Dolar mı?

Bitcoin fiyatı, son üç hafta içinde dört yüksek ve dört düşük seviye belirledi. Bu noktaları trend çizgileri kullanarak bağlamak artan bir paralel kanal oluşumunu gösteriyor. 

BTC, kanalın alt sınırına geri çekilirken yatırımcılar, 20 günlük ve 30 günlük Üstel Hareketli Ortalamaların (EMA) 17.011 ile 16.830 dolar arasındaki varlığı nedeniyle alıcıların adım atmasını beklemelidir. 

Genel olarak 16.800 dolar ile 17.000 dolar arasındaki aralık güçlü bir destek alanıdır ve Bitcoin fiyatının büyük olasılıkla sıçrama yapabileceği bir yerdir. Bu aralığın ötesinde, 16.500 dolar seviyesi, kenara atılan alıcıların Bitcoin’i indirimli olarak biriktirebilecekleri iyi bir dayanak noktasıdır. 

Yukarıda belirtilen destek seviyelerinden herhangi birinden yaşanacak olan bir sıçrama, Bitcoin’in bir sonraki önemli seviye olan 19.200 doları hedelemesiyle sonuçlanabilir. Bu artış gerçekleşirse toplamda %16’lık bir yükseliş yaşanması anlamına gelir. 

Bitcoin fiyatı için yükseliş mantıklı gelmiyor olsa da işlem verilerine bakmak bu tezin gerçekleşmesi adına daha fazla güven veriyor. IntoTheBlock’un Global In/Out of the Money (GIOM) modeli, 18.000 dolarlık direncin nispeten zayıf olduğunu ve bunun ötesindeki 20.267 doların asıl hedef olduğunu gösteriyor. 

Ayrıca, 100 ila 1.000 Bitcoin tutan balinalar, Kasım ayının ilk haftasında yaşanan FTX krizi sonrası birikimlerini artırmış görünüyor. Bu cüzdanların sayısı, 3,85 milyondan 3,9 milyona yükseldi. Bu durum, Bitcoin yatırımcılarının 50.000 BTC topladığını gösteriyor. 

Bu durum en son mart ayında balinaların 30.000 BTC biriktirmesinin ardından Bitcoin fiyatının %23 arttığı zaman gerçekleşmişti. Tarih tekerrür ederse Bitcoin fiyatı başka bir patlayıcı hamle yaşayacaktır. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Hedera (HBAR) Nasıl Stake Edilir?

BlockWallet Nedir? BLANK Nasıl Alınır?