in , ,

Bitcoin’de (BTC) Ayı Piyasası Rallisi Bekleniyor mu?

Son derece volatiliteli hisse senedi ve forex piyasalarının aksine BTC son haftalarda oldukça istikrarlı kaldı. Bitcoin’in birçok geleneksel varlık üzerinde yer kazanmasıyla birlikte, gerçek dibin neresi olduğunu değerlendiriyoruz. 

Bitcoin, kısa vadeli holder’larının on-chain maliyeti, artık uzun vadeli holder’larının altına düştü.

Bitcoin (BTC)

Bu, son 5 ayda $BTC alıcılarının, 2020-2022 döngüsünün tüm volatilitesini HODL’a çevirenlere göre daha iyi bir maliyete sahip olduğu anlamına gelir.

Madencilerin 78,2 bin dolar Bitcoin’in tamamını dağıtması pek olası olmasa da bir üst sınır göstergesi sağlar. Her iki metrik de düşük olduğunda, Bitcoin madencilerinin satma riskinin yüksek olduğunu gösterir.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyatları, oldukça değişken bir piyasanın ortasında. Son zamanlarda dikkate değer bir istikrarlı fiyat gösterdi. Birkaç makro metrik, BTC yatırımcılarının, önceki döngülere çok sayıda benzerlikle, bir ayı piyasası dibinin ne olabileceğini belirlediklerini gösteriyor.

Bitcoin

Piyasa, 6 ila 10 ay arasında değişen bir önceki döngü süresi ile 1,5 aydır bu aşamada bulunuyor. Bu piyasadaki durumun devam edebileceğini ön gösteriyor.

Fakat dikkat çekici bir şekilde, mevcut döngü temel çizgisini 30 bin dolardan kırdıktan sonra 2018-2019 ayı piyasasına benzer bir dizi ardışık olay gerçekleşti.

2022’nin başındaki kapitülasyon boyunca Birikim Trend Puanı, büyük kuruluşlar tarafından önemli bir birikimin gerçekleştiğini ve çıkış likiditesi için son ayı piyasası rallisinin 24,5 bin dolara ulaşabileceğini gösteriyor. Şu anda bu metrik, piyasada 2019’un başlarına benzer kalan bir denge (nötr) yapısını göstermektedir. Bu durum ayı piyasası rallisi olarak bilinir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Cardano Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler!

Solana, Ethereum

Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) Teknik Analizleri | 11.10.2022