Bitcoin (BTC)Kriptopara

Bitcoin Daha Düşük Seviyelerde Düzeltme Yapmaya Devam Edecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı, 53.150 destek (şimdi dirence dönüştü) bariyerini kırarak daha düşük seviyelerde işlem gördü. Bununla birlikte, düşüş 51.000 dolar seviyelerinde durdu ve ardından fiyat bir miktar toparlandı.

Genel olarak, 15 Mart tarihinde 60.624 fiyatıyla rekor bir seviyeye ulaştığından bu yana, BTC 4 saatlik grafikte şu an belirsiz bir grafik çiziyor, bu da yakın vadede Bitcoin nezdinde daha fazla düşüş olabileceğini düşündürüyor. 51.000 seviyelerinin altındaki belirleyici bir düşüş, daha fazla düşüş için durumu teyit edecek ve 5 Mart tarihindeki en düşük seviyesinde bir destek olarak tanımlanan 46.200 bölgesine doğru geri çekilme olabilir. Boğalar o bölgede de harekete geçmeye istekli değilse, o zaman dikkate alınması gereken bir sonraki destek 26 Şubat tarihindeki en düşük seviyesi olan 43.900 seviyeleri olabilir.

BTCUSD

Kaynak: FXSTREET

Kısa vadeli osilatörler, 50’nin altında olan Göreceli Güç Endeksinin tekrar aşağıya dönmeye başladığını, MACD’nin ise hem sıfır hem de tetik çizgilerinin altında yer aldığını ve aşağıyı yönü gösterdiğini görüyoruz. Her iki gösterge de hızlanan aşağı yönlü hızı algılar ve bu da kısa vadede daha fazla düşüş için durumu iyileştirir.

Bitcoin

Şimdi, yükseliş durumunu tekrar incelemeye başlamak için, 57.150 civarında en son zirvenin üzerinde bir toparlanma gerekiyor. Bu, 4 saatlik grafikte yaklaşan yüksek zirveyi teyit edecek ve tüm seviyelere yönelik ilerlemelerin kapsamını görmemize yardımcı olabilir. Eğer bu bölge bu sefer direnç sağlayamazsa ve kırılırsa, BTC 65.000 dolarlık psikolojik bölgeyi olası bir engel olarak atlatabilirse bir sonraki sıçrayış ile birlikte keşfedilmemiş bölgelere adım atabilir.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Başa dön tuşu