in ,

Bitcoin Cash (BCH) Neden Arttı?

Bitcoin Cash, 2017 yılında Bitcoin ağı üzerinden ayrılarak oluşturulmuş bir kripto para birimidir.

Son bir haftalık periyotta %80.52 artış yaşayan Bitcoin Cash, son 24 saatte ise %34.52’yi aşan yükselişler kaydetti. Bu yazımızda, Bitcoin Cash fiyatının son bir hafta içerisinde gerçekleştirdiği çift haneli yükselişlerin nedenini kaleme alacağız.

Bitcoin Cash fiyatı, dev kurumsallar tarafından desteklenen EDX Markets üzerinde listelenmesinin ardından gerçekleşti. 20 Haziran itibarıyla faaliyete geçen EDX Markets, Citadel Securities, Fidelity Investments ve Charles Schwab gibi alanlarında öncü kurumsal şirketler tarafından destekleniyor.

Hafta içinde faaliyete geçeceğini açıklayan borsa, yaptığı açıklamada ilk olarak listeleyeceği varlıklara da yer verdi. Borsa tarafından yapılan açıklamada listelenecek kripto varlıklar arasında Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’in sunulacağı belirtildi.

EDX platformunun kripto listelemelerine karşı tutucu yaklaşımı, ilerleyen süreçte SEC ile herhangi bir sorun yaşamak istemeyişine işaret olarak gösterildi.

kripto

Kripto ve fiat para değişimine izin verecek olan platform bu işlemleri ise kendi bünyesinin dışında yaptıracak. 2023’ün sonlarına doğru bir takas platformu da kurmayı planlayan EDX Markets, o zamana kadar üçüncü taraf olarak bankaları ve kripto saklama şirketlerini kullanacak.

Özetlemek gerekirse dev kurumsal şirketler tarafından desteklenen EDX Markets’ın binlerce kripto para birimi arasından ilk olarak dört varlığı seçmesi ve bunların arasında Bitcoin Cash’in yer alması varlığın fiyatında gözle görülür artışlar yaşanmasına sebep oldu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

DeFi Projeleri Nasıl Analiz Edilir?

Binance

Binance’te Listelenen En Düşük Değerlemeye Sahip Projeler