içinde ,

Bitcoin (BTC), Cardano (ADA), ve Avalanche (AVAX) Fiyat Analizleri I 06.06.2022

06 Haziran 2022 tarihli Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) teknik analizlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC) boğaları ve ayıları arasında yoğun bir mücadele yaşanıyor. Yatırımcılar, enflasyonun yönü ve küresel ekonomi hakkında net işaretler bekliyor. Bu dönemde dijital varlığın fiyatı $30.000 seviyesinin etrafında dalgalandı. Yazı kaleme alındığı sırada Bitcoin (BTC) $31.400 seviyesini test ediyor. 

Diğer taraftan veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin (BTC)’nin toplam balina varlıklarının bir ayın en yüksek seviyesine ulaştığını belirtiyor. Buna karşılık Glassnode’dan gelen verilere göre, Bitcoin (BTC) madencileri son piyasa düzeltmesi sırasında yoğun bir şekilde satış yaptı. Bloomberg ise CoinMetrics’ten alınan verilere atıfta bulunarak madencilerin mayıs ayında borsalara yaklaşık 200.000 BTC aktardığını gösteriyor.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi I 06.06.2022 / günlük grafik

Teknik olarak ilk destek seviyeleri $30.700 ve $30.000 olarak görülüyor. Bu seviyelerin altına sarkması durumunda bir sonraki destek seviyeleri ise $29.500 ve $29.000 seviyelerinde bulunuyor. Buna karşılık ilk direnç seviyesi $32.500 noktasında görülüyor. Çıkış hareketinin devamı için bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlanması gerekecek. Bir sonraki dirençler ise $33.000 ve $34.200 seviyelerinde. 

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), yaklaşmakta olan bir yükseltme ve yeni özellikler konusundaki iddialar arasında geçen hafta yükselen öncü kripto paralardan biri oldu. Cardano (ADA), blok zincirinde NFT ticaretinde bir artış olarak son rallisini genişletti. Yazı kaleme alındığı sırada Cardano (ADA) $0.62 seviyesinden fiyatlanıyor.

Cardano’nun günlük NFT satışları bugün 1.3 milyon dolara ulaştı. Böylece Solana ve Ethereum’dan sonra üçüncü en büyük NFT oyuncusu haline geldi. Bu artışın büyük bir kısmı, son kesintinin ardından Solana’dan Cardano’ya geçen kullanıcılardan kaynaklanıyor. 

Cardano (ADA)
Cardano (ADA) Fiyat Analizi I 06.06.2022 / günlük grafik

Teknik olarak ilk destek seviyeleri $0.55 ve $0.50 noktaları olarak görülüyor. Bu seviyelerin altına sarkması durumunda bir sonraki destekler $0.45 ve $0.40 seviyelerinde bulunuyor. Buna karşılık ilk direnç noktası $0.70 – $0.75 bandında. Çıkış hareketinin güç kazanması için bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlanmalı. Bir sonraki direnç seviyeleri ise $0.80 ve $0.90 noktalarında. 

Avalanche (AVAX)

Son 24 saatte yaklaşık %10 değer kazanan Avalanche (AVAX) yazı kaleme alındığı esnada $26.80 seviyesini test ediyor. Uzun süredir konsolide olan AVAX tarafında tepki alım denemeleri güç kazanmaya çalışıyor. 

Avalanche (AVAX)
Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi I 06.06.2022 / 4 saatlik grafik

Teknik olarak ilk destek seviyeleri $26.40 ve $25.50 olarak görülüyor. Bu seviyelerin altında bir sonraki destek seviyesi ise $25.00 noktasında bulunuyor. Buna karşılık ilk diren noktası $29.30 olarak görülüyor. Bu seviyenin üstünde bir sonraki direnç ise $33.20 noktasında. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Elrond Network (EGLD) Düşüşte! Maiar Borsası İstismar Edildi

Yatırımcılar 2021’de Dolandırıcılık Nedeniyle Kripto’da 1 Milyar Dolardan Fazla Kaybetti!