in , , , ,

Bitcoin, Cardano, Solana ve Dogecoin Fiyat Analizi | 13 Eylül 2021

Bitcoin

Bitcoin (BTC)

Geçtiğimiz hafta başında yaşanan sert düşüş sonrası yatay hareketler ile toparlanma sürecine giren Bitcoin, 46,500 USD direncinden sürekli reddedildi. Dolar endeksinde yaşanan artışlarla yeni haftaya da %3 üzerinde bir kayıpla giriş yaparken, bu yazının hazırlandığı saatlerde 44,500 USD seviyelerinden fiyatlanıyor.

Gün içerisinde yaşadığımız düşüşler ile 50 günlük hareketli ortalamanın da altına sarkarken 43,200 USD desteğini test etme olasılığı da artmış görünüyor. Ayrıca 4 saatlik grafikler üzerinde oluşan alçalan kama formasyonu da yön tayini için belirleyici olacak gibi görünüyor. 46,500 USD direncinin test edilmesi ve kırılımı halinde 50,000-51,800 USD bölgesi test edilebilir.

Cardano (ADA)

Alonzo Hard Fork’unun başarılı ile sonuçlandığının açıklanmasına rağmen piyasa genelinde oluşan negatif hava ile bu güncellemenin beklenen fiyatlanmasını gösteremeyen Cardano, 2.310 USD seviyelerindeki desteğe kadar bir düşüş yaşayarak %7 üzerinde bir kayıp gerçekleştirdi.

2.310 USD desteğinden gelen alımların devam etmesi halinde 2.55-2.68 USD bölgesindeki dirence kadar bir yükseliş hareketi izleyebiliriz. Bu direncin kırılımı halinde ise 3.110 USD seviyelerindeki dirence kadar yükseliş devam edebilir. 2.310 USD desteğinin kırılımı halinde ise 2.060 USD ve 1.820 USD seviyeleri sırası ile destekler olarak takip edilebilir.

Solana (SOL)

NFT rüzgarı ile yakaladığı hype sonrası, NFT’ler üzerindeki hacim düşüşü ve piyasa genelindeki negatif havanın etkisi ile 150 USD seviyelerindeki ara desteğe kadar gerileyen Solana bu destek üzerinden aldığı tepkiler ile toparlanmaya çalışıyor.

168 USD seviyelerindeki desteğin kırılması ile sert düşüş yaşarken gün içi kayıpları %9 üzerine çıkmış görünüyor. 150 USD desteğinin kırılması halinde 129 USD seviyelerindeki desteğe kadar düşüş hareketi devam edebilir. 168 USD direncinin test edilmesi ve kırılımı halinde ise sırası ile 168 USD ve 195 USD seviyelerindeki dirençler takip edilebilir.

Dogecoin (DOGE)

Elon Musk tarafından dün gece saatlerinden atılan tweet sonrası %4’lük bir artış gösterse de Bitcoin tarafında oluşan düşüşler ile bu yükselişini devam ettiremeyen DOGE, 0.2350 USD seviyelerindeki destek altına sarkmış görünüyor.

0.2350 USD üzerinde 4 saatlik bir kapanış gerçekleşmediği taktirde 0.2150 USD seviyelerindeki desteğe kadar düşüş devam edebilir. Yukarı yönlü bir ivme kazanması halinde ise 0.2690 USD ve 0.2850 USD seviyelerindeki dirençler test edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Everton

Everton Fan Tokeni Satışa Çıkıyor: $EFC Token Nasıl Satın Alınır?

Birleşik Krallık Postanesi Post Office’ten Kriptopara Alma Devri