in , , , , ,

Bitcoin, Cardano, Solana ve Binance Coin Fiyat Analizi | 2 Eylül 2021

Temel Analiz

Bitcoin (BTC)

Geçtiğimiz hafta başlattığı düşen trendin kırılımını gerçekleştiren ve onay alan Bitcoin, bugün içerisinde tekrardan 50,000 USD seviyelerini görerek 50,300 USD seviyelerine kadar yükseldi.

49,500 USD bölgesinde bulunan direncin de kırılımını gerçekleştirerek bu yazının hazırlandığı saatlerde 49,900 USD seviyelerinden fiyatlanıyor. 49,500 USD direncinden gelecek onay ile 50,800 USD seviyelerindeki direnci test edebilir. Bu retest’in başarısız olması halinde ise 47,500 USD seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilme yaşanabilir.

Cardano (ADA)

Akıllı sözleşme desteğinin yapılmasına az bir zaman kala fiyatlanmasını gerçekleştiren Cardano, bu yazının hazırlandığı saatlerde 3.03 USD seviyelerinden fiyatlanırken, 3.10 USD seviyelerinde yeni bir zirve gerçekleştirdi.

Daha önceki analizlerimizde (30 Ağustos tarihli) belirtmiş olduğumuz 3.07 USD seviyelerinden bir miktar satış gerçekleşmiş olsa da, sert bir düşüş gerçekleşmedi. Satışların devam etmesi halinde 2.87 USD seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilme gerçekleşebilir. 3.07 USD direncinin kırılımı halinde ise 3.20 USD seviyelerine kadar yükseliş devam edebilir.

Solana (SOL)

Son zamanların en çok konuşulan ve en çok değer kazanan kriptoparalardan biri olan Solana bir miktar geri çekilme yaşasa da yükselen trend içerisinde hareket etmeye devam ediyor.

119 USD direncinin kırılımı halinde tekrardan 130-132 USD seviyelerini test edebilir. Yükselen trend desteğinin kırılımı halinde ise 98 USD seviyelerinde destek bulabilir.

Binance Coin (BNB)

485 USD direncinin kırılımını gerçekleştiren BNB, bu direnç üzerinde onay almış görünüyor. Binance CEO’su CZ’nin dün yaptığı açıklamalarda, Binance borsasının ABD üzerinde halka arzının geçekleşmesi için çalıştıklarını söylemesinden sonra yatırımcılarının güvenini artıran BNB, 485 USD direnci üzerinde kaldığı sürece 526 USD seviyelerindeki direnci test edebilir. 485 USD altında gerçekleşecek kapanışlar hakinde ise 450 USD bölgesindeki desteğe kadar sarkabilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Galatasaray ShirtumApp ile NFT Çıkarıyor: Shirtumapp Nedir?

çin, bitcoin

Çin Merkez Bankası’nın ‘Bitcoin Değersiz’ Açıklamasından Sonra Akıllara Gelen Soru: Merkez Bankaları Bitcoin’i Öldürebilir mi?