içinde ,

Bitcoin Bulunan Cüzdan Sayısı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Dün Bitcoin, yaklaşık %7’lik haftalık yükselişin ardından 23.000 doların üzerinde kalmayı başardı. Fiyat sıçramasının ortasında Bitcoin ağ aktivitesi, son birkaç gün içinde keskin bir artış yaşadı. Tüm bunların üzerine Bitcon bulunan cüzdan sayısı, 31 Temmuz 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42,6 milyona ulaştı.

Ayrıca, Bitcoin ağındaki kârlılık son birkaç gün içinde artış gösterdi. Güncel verilere göre 25,6 milyondan fazla BTC adresinin şu anda kârda olduğunu ve bunun bir aydaki en yüksek seviye olduğunu gösteriyor. En az 0,1 BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısı, 1 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10,5 milyona ulaştı. Glassnode, yakın zamanda attığı bir tweet’te bunun altını çizdi.

“Kârda olan BTC adreslerinin sayısı, bir ayın en yüksek seviyesi olan 25,668,655,304’e ulaştı. Bundan önceki bir ayın en yüksek seviyesi olan 25,667,666,042 ise 25 Temmuz 2022’de görülmüştü.”

1 Ağustos 2022’de, en az 1 Bitcoin tutan toplam adres sayısı, 23 Temmuz’daki 888.262’ye kıyasla 891.234 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, büyük Bitcoin adreslerinin genel sayısı azalıyor. Yine son verilere göre, en az 1.000 BTC tutan adres sayısı 1 Ağustos’ta 2.135’e ulaştı ve bu da beş ayın en düşük seviyesi.

Bu Ralli Sürdürülebilir mi?

XTB MENA Kıdemli Piyasa Analisti Farah Mourad, kripto fiyatlarındaki son artış ve dijital varlık ekosistemindeki sürdürülebilirlik hakkında yorumda bulundu:

“Kripto paralar, FED’in politika açıklamasının ardından daha yüksek seviyelerden işlem gördü ve bu da hem endeksleri hem de diğer yüksek riskli varlıkları besledi. Bitcoin’in 23.000 ve Ethereum’un 1.600 doların üzerine çıkmasının ardından kripto paraların toplam piyasa değeri 1 trilyon doların üzerine çıktı. Kripto para birimleri son derece değişken enstrümanlar olmaya devam ederken çeşitli haberler, piyasadaki volatiliteyi yüksek tutuyor.”

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Polygon (MATIC) Kendi Boğa Koşusunu Yapabilir mi?

Ethereum Merge’nin Tarihi Tartışma Konusu Oldu!