içinde ,

Bitcoin Bu Hafta Bizlere Neler Vaat Ediyor? | BTC Teknik Analizi

Bitcoin

13 Aralık 2021 tarihine ait Bitcoin (BTC) teknik analizimi sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Global olarak beklenen FED aralık ayı toplantısının sonuçlarının beklendiği yeni haftaya girerken,
Bitcoin 50.050 dolar seviyelerinden açılışını gerçekleştirdi. Geçtiğimiz haftayı toplantı sonuçlarından dolayı temkinli davranmak isteyen yatırımcıların nakite dönüşleri ve yine bu toplantı sonuçlarını görmeden risk almak istemeyen yatırımcıların da nakitte bekliyor olmalarından dolayı yatay bir seyir izledik.

46.800 dolar desteği ile 51.080 dolar direnci arasında hacimsiz git-gel hareketleri gerçekleştiren Bitcoin, 51.080 direncini kırması halinde 55.180-58.150 dolar bölgesindeki majör direnci test ederek yükselen trend hareketi içerisine geri dönüş gerçekleştirerek yukarı yönlü ivmesini tekrardan kazanabilir.

Bitcoin
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 13 Aralık 2021

FED toplantısı sonuçlarından şahin bir bakış açısı çıkması halinde ise, değer kazanacak olan dolar endeksinin etkisi ile kripto para piyasalarında negatif görünüm devam edebilir. 46.800 desteğinin kırılımı halinde ise 41.900 seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendini devam ettirebilir.

Bir ayı piyasası oluşumundan bahsetmemiz için 39.600 dolar desteğinin kırılımını görmemiz gerekebilir. Ancak FED başkanı Powell’ın süreci yönetme yöntemlerinin genel olarak beğeni ve
güven kazanması, kısmi düşüşler ve sonrasında yeni trend oluşumları ile yukarı yönlü hareketler
gerçekleştirilmesi beklenebilir. Varlık alım programının hızlandırılması kararının yüksek bir olasılıkla beklenmesi, bu kısmi düşüşlere bir süreliğine hız kazandırabilir. Faiz arttırımı için herhangi bir tarih belirtilmesi halinde ise 39.600 desteği önemini daha da arttırabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Madenci, Bitcoin

İzlanda Yeni Bitcoin Madencilerine Enerji Dağıtımına Son Verdi

Opera-Solana Ortaklığı Tarayıcılar Arası Web3 Savaşı Çıkardı